Id kategorii - 0
Itemid - 38
view - category
id - 35
referer -
uri - /wszystko-o-otyoci-38
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Wszystko o otyłości

Sprawa DUŻEJ WAGI

sprawa-duzej-wagi-nadwaga-otyloscNie chcesz myśleć o swojej nadwadze/otyłości, ale prędzej czy później ona „pomyśli" o tobie. Nie, nie namawiamy do diety cud. Zacznij od zrozumienia, co dzieje się z Twoim organizmem i gdzie ukrywa się w nim tykająca bomba...

 

Czytaj więcej...

 

Sprawa DUŻEJ WAGI: o przyczynach otyłości bez ogródek

sprawa-duzej-wagi-przyczyny-otylosci-nadwagaOtyłość powstaje w skutek nadmiernego dostarczania energii w stosunku do jej wydatkowania. Często pewną rolę odgrywają też przyczyny genetyczne, ale z nimi (w ogromnej większości przypadków) też można sobie poradzić.

Czytaj więcej...

 

Sprawa DUŻEJ WAGI: niebezpieczne jabłko, czyli o typach otyłości i BMI

sprawa-duzej-wagi-niebezpieczne-jablko-otylosc-nadwaga-bmiWażne jest, by obiektywnie ocenić stan nadmiernej wagi. Otyłość i znaczną nadwagę rozpoznajemy „na oko" (człowiek w ubraniu). Niewielką nadwagę można stwierdzić po rozebraniu się kandydata do odchudzenia „do rosołu". Zanim zwrócisz się do lekarza, najlepiej najpierw przeprowadź samoocenę w dużym lustrze. Pamiętaj przy tym, że zwiększenie masy ciała zależy nie tylko od nadmiaru tkanki tłuszczowej – może być spowodowane zwiększeniem masy mięśniowej.

Czytaj więcej...

 

Sprawa DUŻEJ WAGI: towarzyska otyłość, czyli o powikłaniach

sprawa-duzej-wagi-towarzyska-otylosc-nadwagaW Polsce nadmierną masę ciała można stwierdzić u około 50% dorosłej populacji. Prawie 30% puszystych to osoby otyłe. O zgrozo, badania epidemiologiczne wykazują istotny wzrost występowania nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

 

Sprawa DUŻEJ WAGI: w sieci, czyli o zespole metabolicznym

sprawa-duzej-wagi-zespol-metaboliczny-otylosc-nadwagaZespół metaboliczny jest zbiorem chorób będących najczęstszymi powikłaniami otyłości brzusznej. Głównymi składnikami zespołu metabolicznego są...

Czytaj więcej...

 

Powikłania otyłości

powiklania-otylosci-nadwaga-chorobyOtyłość jest jak palenie tytoniu - nie niszczy od razu. Nawet nie zabija bezpośrednio. Jest chorobą, która nie obchodzi się bez często zagrażającego życiu 'towarzystwa'. Cukrzyca typu II, choroba wieńcowa, nowotwory hormonozależne - to tylko niektóre z długiej listy schorzeń, na które zapadają osoby otyłe.

Czytaj więcej...

 

Dlaczego otyłość się nie opłaca?

dlaczego-otylosc-sie-nie-oplaca-metabolizm-nadwagaOtyłość jest chorobą niezależnie od wieku. Naraża na choroby układu krążenia, cukrzycę typu drugiego, choroby układu kostno-stawowego, takie jak reumatyzm czy stany zapalne stawów, nietolerancję wysiłku, zespół bezdechu nocnego i problemy emocjonalne.

Czytaj więcej...

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!