Id kategorii - 0
Itemid - 38
view - category
id - 35
referer -
uri - /wszystko-o-otyoci-38
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Wszystko o otyłości

Sprawa DUŻEJ WAGI

sprawa-duzej-wagi-nadwaga-otyloscNie chcesz myśleć o swojej nadwadze/otyłości, ale prędzej czy później ona „pomyśli" o tobie. Nie, nie namawiamy do diety cud. Zacznij od zrozumienia, co dzieje się z Twoim organizmem i gdzie ukrywa się w nim tykająca bomba...

 

Czytaj więcej...

 

Sprawa DUŻEJ WAGI: o przyczynach otyłości bez ogródek

sprawa-duzej-wagi-przyczyny-otylosci-nadwagaOtyłość powstaje w skutek nadmiernego dostarczania energii w stosunku do jej wydatkowania. Często pewną rolę odgrywają też przyczyny genetyczne, ale z nimi (w ogromnej większości przypadków) też można sobie poradzić.

Czytaj więcej...

 

Sprawa DUŻEJ WAGI: niebezpieczne jabłko, czyli o typach otyłości i BMI

sprawa-duzej-wagi-niebezpieczne-jablko-otylosc-nadwaga-bmiWażne jest, by obiektywnie ocenić stan nadmiernej wagi. Otyłość i znaczną nadwagę rozpoznajemy „na oko" (człowiek w ubraniu). Niewielką nadwagę można stwierdzić po rozebraniu się kandydata do odchudzenia „do rosołu". Zanim zwrócisz się do lekarza, najlepiej najpierw przeprowadź samoocenę w dużym lustrze. Pamiętaj przy tym, że zwiększenie masy ciała zależy nie tylko od nadmiaru tkanki tłuszczowej – może być spowodowane zwiększeniem masy mięśniowej.

Czytaj więcej...

 

Sprawa DUŻEJ WAGI: towarzyska otyłość, czyli o powikłaniach

sprawa-duzej-wagi-towarzyska-otylosc-nadwagaW Polsce nadmierną masę ciała można stwierdzić u około 50% dorosłej populacji. Prawie 30% puszystych to osoby otyłe. O zgrozo, badania epidemiologiczne wykazują istotny wzrost występowania nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

 

Sprawa DUŻEJ WAGI: w sieci, czyli o zespole metabolicznym

sprawa-duzej-wagi-zespol-metaboliczny-otylosc-nadwagaZespół metaboliczny jest zbiorem chorób będących najczęstszymi powikłaniami otyłości brzusznej. Głównymi składnikami zespołu metabolicznego są...

Czytaj więcej...

 

Powikłania otyłości

powiklania-otylosci-nadwaga-chorobyOtyłość jest jak palenie tytoniu - nie niszczy od razu. Nawet nie zabija bezpośrednio. Jest chorobą, która nie obchodzi się bez często zagrażającego życiu 'towarzystwa'. Cukrzyca typu II, choroba wieńcowa, nowotwory hormonozależne - to tylko niektóre z długiej listy schorzeń, na które zapadają osoby otyłe.

Czytaj więcej...

 

Dlaczego otyłość się nie opłaca?

dlaczego-otylosc-sie-nie-oplaca-metabolizm-nadwagaOtyłość jest chorobą niezależnie od wieku. Naraża na choroby układu krążenia, cukrzycę typu drugiego, choroby układu kostno-stawowego, takie jak reumatyzm czy stany zapalne stawów, nietolerancję wysiłku, zespół bezdechu nocnego i problemy emocjonalne.

Czytaj więcej...

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!