Id kategorii - 0
Itemid - 35
view - category
id - 32
referer -
uri - /filozofia-zdrowia
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Filozofia zdrowia

Aktywnie po zdrowie, czyli kochaj siebie pełną parą

aktywnie-po-zdrowie-czyli-kochaj-siebie-pelna-para-zdrowieZwrot filozofia znaczy tyleż samo, co kochać mądrość, od greckich określeń:phileo – kochać i sophia – mądrość. Filozofia zdrowia, to nic innego, jak mądrze kochać siebie, umiłowanie siebie. Ba, ale każdy ma własną mądrość i na własny sposób ją pojmuje.

Czytaj więcej...

 

Wybieram zdrowy tryb życia!

wybieram-zdrowy-tryb-zycia-zdrowie-rodzina-dzieci„Lepiej zapobiegać, niż leczyć” – prawda ogólnie znana, ale rzadko stosowana. Przekonaj się, jak nie wiele potrzeba, by Twoje dziecko zdrowo rosło i dobrze się rozwijało.

Czytaj więcej...

 

Fundament zdrowia

fundament-zdrowia-dzieci-rodzinaO dysbiozie nazywanej matką chorób oraz wpływie sposobu odżywiania na zdrowie i zachowanie dzieci i młodzieży rozmawiamy z Bożeną Ryczkowską - lekarzem pediatrą z poradni dziecięcej w Starej Miłosnej, a zarazem redaktorem naczelnym pisma ''Naturalna medycyna''.

Czytaj więcej...

 

Jak pomóc dziecku być zdrowym?

jak-pomoc-dziecku-byc-zdrowym-zdrowie-rodzina-dzieciNowy rower, mp4, wakacje w ciepłych krajach - wyścig prezentów dla dzieci z okazji urodzin, imienin, świąt, komunii, sięga apogeum. Jednak jeden z najcenniejszych darów, jaki możesz ofiarować swojemu dziecku, nie wymaga pieniędzy! To ZDROWY SPOSÓB ODŻYWIANIA SIĘ i ZDROWE NAWYKI ŻYWIENIOWE. Dar ten leży całkowicie w gestii rodziców.

Czytaj więcej...

 

Czym jest zdrowie?

czym-jest-zdrowie-rodzinaZdrowie obecnie przestaje być pojmowane jedynie jako brak choroby -  okazuje się, że istotne jest także, jak człowiek czuje się z samym sobą i innymi ludźmi. W tym świetle zupełnie nowego wymiaru nabiera profilaktyka zdrowotna.

Czytaj więcej...

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!