Id kategorii - 0
Itemid - 35
view - category
id - 32
referer -
uri - /filozofia-zdrowia
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Filozofia zdrowia

Aktywnie po zdrowie, czyli kochaj siebie pełną parą

aktywnie-po-zdrowie-czyli-kochaj-siebie-pelna-para-zdrowieZwrot filozofia znaczy tyleż samo, co kochać mądrość, od greckich określeń:phileo – kochać i sophia – mądrość. Filozofia zdrowia, to nic innego, jak mądrze kochać siebie, umiłowanie siebie. Ba, ale każdy ma własną mądrość i na własny sposób ją pojmuje.

Czytaj więcej...

 

Wybieram zdrowy tryb życia!

wybieram-zdrowy-tryb-zycia-zdrowie-rodzina-dzieci„Lepiej zapobiegać, niż leczyć” – prawda ogólnie znana, ale rzadko stosowana. Przekonaj się, jak nie wiele potrzeba, by Twoje dziecko zdrowo rosło i dobrze się rozwijało.

Czytaj więcej...

 

Fundament zdrowia

fundament-zdrowia-dzieci-rodzinaO dysbiozie nazywanej matką chorób oraz wpływie sposobu odżywiania na zdrowie i zachowanie dzieci i młodzieży rozmawiamy z Bożeną Ryczkowską - lekarzem pediatrą z poradni dziecięcej w Starej Miłosnej, a zarazem redaktorem naczelnym pisma ''Naturalna medycyna''.

Czytaj więcej...

 

Jak pomóc dziecku być zdrowym?

jak-pomoc-dziecku-byc-zdrowym-zdrowie-rodzina-dzieciNowy rower, mp4, wakacje w ciepłych krajach - wyścig prezentów dla dzieci z okazji urodzin, imienin, świąt, komunii, sięga apogeum. Jednak jeden z najcenniejszych darów, jaki możesz ofiarować swojemu dziecku, nie wymaga pieniędzy! To ZDROWY SPOSÓB ODŻYWIANIA SIĘ i ZDROWE NAWYKI ŻYWIENIOWE. Dar ten leży całkowicie w gestii rodziców.

Czytaj więcej...

 

Czym jest zdrowie?

czym-jest-zdrowie-rodzinaZdrowie obecnie przestaje być pojmowane jedynie jako brak choroby -  okazuje się, że istotne jest także, jak człowiek czuje się z samym sobą i innymi ludźmi. W tym świetle zupełnie nowego wymiaru nabiera profilaktyka zdrowotna.

Czytaj więcej...

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!