Id kategorii - 0
Itemid - 4
view - category
id - 61
referer -
uri - /aktualnosci
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Na tapecie

Jak radzić sobie ze zmianami pogody?

deszczWyczuwasz deszcz w powietrzu, a do tego jeszcze masz wrażenie, że twoja głowa za moment eksploduje? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to spokojnie możesz nazwać samego siebie meteopatą.

Czytaj więcej...

 

Warto zadbać o mózg!

mlody mozgPrzy okazji mody na aktywny styl życia, dobrze pamiętać, aby zadbać też o mózg. Wyrobienie pewnych nawyków może opóźnić lub nawet powstrzymać wystąpienie demencji. Można ogólnie powiedzieć, że droga do zdrowszego, lepiej działającego mózgu to zdrowe jedzenie, ćwiczenia (mózgu i fizyczne) i utrzymywanie kontaktów społecznych.

Czytaj więcej...

 

Do czego potrzebujemy cynku?

cynkCynk jest pierwiastkiem, który przede wszystkim kojarzony jest z pozytywnym działaniem na włosy i paznokcie. Ma on jednak dużo ważniejsze zadania.

Czytaj więcej...

 

Kwiaty do jedzenia?

mleczTak! Przecież to żadna nowość – brokuły, kalafior oraz karczoch to także kwiaty! Jak się okazuje, wiele z naszych kwiatów ogrodowych możemy wykorzystać nie tylko do wazonu, ale i na talerzu. Dodatek kwiatów do serów czy sałatek spowoduje, że będą one miały oryginalny smak i niespotykany wygląd. Należy jednak pamiętać, że na walory smakowe kwiatów jadalnych ma wpływ czas ich zbioru. Młode liście i pędy powinno się zrywać przed kwitnieniem. 

Czytaj więcej...

 

Właściwości amarantusa

amarantusAmarantus, niektórym znany pod nazwą „szarłat”, był podstawowym składnikiem diety Majów około 4 tysięcy lat temu. Początkowo w Europie stanowił ozdobę ogrodów, dopiero z czasem odkryto, że jego nasiona są jadalne. Pod względem wartości odżywczej niemalże nie ma sobie równych - jest bardziej wartościowy niż pszenica, żyto czy jęczmień.

Czytaj więcej...

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!