Id kategorii - 0
Itemid - 75
view - category
id - 33
referer -
uri - /psychologia-ywienia-75
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Psychologia żywienia

Uczymy dzieci zdrowego odżywiania

uczymy-dzieci-zdrowego-odzywianiaO tym jak przekonać dzieci do zdrowego odżywiania oraz o tym od czego należy rozpocząć taką edukację rozmawiamy z dr inż. Anną Harton z Katedry Dietetyki Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.

Czytaj więcej...

 

Tajemnica chęci jedzenia

tajemnica-checi-jedzenia-apetyt-dzieciDlaczego znienawidzony szpinak dziecko chętnie zje u babci, a w domu nikt i nic go do tego nie przekona. Kiedy mamy szansę "przemycić" nielubiane przez dziecko, a niezbędne w jego diecie, pokarmy. W odpowiedzi na pytania uchylamy rąbka tajemnicy kontekstu odżywiania.

Czytaj więcej...

 

Sposób na niejadka

sposob-na-niejadka-dzieci-apetyt-posilkiTeatrzyk, włączona przy posiłku telewizja, nagrody i kary, obietnice, ustępstwa - stosujemy różne metody, by dziecko nareszcie coś zjadło. Większość z nich na dłuższą metę i tak okazuje się nieskuteczna. Dlatego warto przypomnieć sobie podstawowe, proste zasady, które przyniosą korzystne, długofalowe efekty.

Czytaj więcej...

 

Słodkie życie

slodkie-zycie-cukier-emocje-potrzebyDlaczego słodycze tak bardzo smakują dzieciom i dorosłym. Dlaczego sięgamy po nie, gdy jesteśmy głodni, znudzeni, przestraszeni czy szczęśliwi Dlaczego tak trudno ich sobie odmówić Odpowiedź na te pytania przynosi zrozumienie nie tylko dla porażek związanych z odmawianiem sobie słodyczy.

Czytaj więcej...

 

Mamo, chcę jeść jak inni!

mamo-chce-jesc-jak-inni-dziecko-posilki-szkolaWyrzuca kanapki do śmieci, nie chce jeść obiadu w stołówce, w szkolnym sklepiku kupuje chipsy i kolorowe napoje gazowane. W szkole nasze dziecko chce się zachowywać tak, jak pozostali rówieśnicy. Piszemy o problemach związanych z odżywianiem w szkołach i wpływie, jaki wywiera grupa rówieśników.

Czytaj więcej...

 

Potrzeby rodziców a żywienie dzieci

potrzeby-rodzicow-a-zywienie-dzieci-rodzinaLeżą u podstaw naszych motywacji, wyborów, decyzji - w dużej mierze rządzą naszym życiem. Potrzeby - warto uświadomić sobie, jakie są i co dzieje się, kiedy nie są właściwie zaspokajane. Z czego wynika u rodziców potrzeba zapewnienia dzieciom wszystkiego, co najlepsze i dlaczego ''odejmują sobie od ust'', by zaspokoić potrzeby dzieci? Odpowiedź na te pytania wbrew pozorom nie jest taka oczywista...

Czytaj więcej...

 

Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

jak-przekonac-dziecko-do-jedzenia-warzyw-dzieci-apetyt-warzywaDziecko już w wieku sześciu lat dobrze wie, jakie potrawy lubi jeść, i nie jest szczególnie chętne do poznawania nowych smaków (na ogół łatwiej jest zachęcić do próbowania nowości dzieci młodsze). Jeśli chcemy wprowadzić warzywa do diety naszego dziecka, musimy uzbroić się w cierpliwość i wytrwale przestrzegać kilku sprawdzonych zasad.

Czytaj więcej...

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!