Id kategorii - 0
Itemid - 75
view - category
id - 33
referer -
uri - /psychologia-ywienia-75
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Psychologia żywienia

Uczymy dzieci zdrowego odżywiania

uczymy-dzieci-zdrowego-odzywianiaO tym jak przekonać dzieci do zdrowego odżywiania oraz o tym od czego należy rozpocząć taką edukację rozmawiamy z dr inż. Anną Harton z Katedry Dietetyki Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.

Czytaj więcej...

 

Tajemnica chęci jedzenia

tajemnica-checi-jedzenia-apetyt-dzieciDlaczego znienawidzony szpinak dziecko chętnie zje u babci, a w domu nikt i nic go do tego nie przekona. Kiedy mamy szansę "przemycić" nielubiane przez dziecko, a niezbędne w jego diecie, pokarmy. W odpowiedzi na pytania uchylamy rąbka tajemnicy kontekstu odżywiania.

Czytaj więcej...

 

Sposób na niejadka

sposob-na-niejadka-dzieci-apetyt-posilkiTeatrzyk, włączona przy posiłku telewizja, nagrody i kary, obietnice, ustępstwa - stosujemy różne metody, by dziecko nareszcie coś zjadło. Większość z nich na dłuższą metę i tak okazuje się nieskuteczna. Dlatego warto przypomnieć sobie podstawowe, proste zasady, które przyniosą korzystne, długofalowe efekty.

Czytaj więcej...

 

Słodkie życie

slodkie-zycie-cukier-emocje-potrzebyDlaczego słodycze tak bardzo smakują dzieciom i dorosłym. Dlaczego sięgamy po nie, gdy jesteśmy głodni, znudzeni, przestraszeni czy szczęśliwi Dlaczego tak trudno ich sobie odmówić Odpowiedź na te pytania przynosi zrozumienie nie tylko dla porażek związanych z odmawianiem sobie słodyczy.

Czytaj więcej...

 

Mamo, chcę jeść jak inni!

mamo-chce-jesc-jak-inni-dziecko-posilki-szkolaWyrzuca kanapki do śmieci, nie chce jeść obiadu w stołówce, w szkolnym sklepiku kupuje chipsy i kolorowe napoje gazowane. W szkole nasze dziecko chce się zachowywać tak, jak pozostali rówieśnicy. Piszemy o problemach związanych z odżywianiem w szkołach i wpływie, jaki wywiera grupa rówieśników.

Czytaj więcej...

 

Potrzeby rodziców a żywienie dzieci

potrzeby-rodzicow-a-zywienie-dzieci-rodzinaLeżą u podstaw naszych motywacji, wyborów, decyzji - w dużej mierze rządzą naszym życiem. Potrzeby - warto uświadomić sobie, jakie są i co dzieje się, kiedy nie są właściwie zaspokajane. Z czego wynika u rodziców potrzeba zapewnienia dzieciom wszystkiego, co najlepsze i dlaczego ''odejmują sobie od ust'', by zaspokoić potrzeby dzieci? Odpowiedź na te pytania wbrew pozorom nie jest taka oczywista...

Czytaj więcej...

 

Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

jak-przekonac-dziecko-do-jedzenia-warzyw-dzieci-apetyt-warzywaDziecko już w wieku sześciu lat dobrze wie, jakie potrawy lubi jeść, i nie jest szczególnie chętne do poznawania nowych smaków (na ogół łatwiej jest zachęcić do próbowania nowości dzieci młodsze). Jeśli chcemy wprowadzić warzywa do diety naszego dziecka, musimy uzbroić się w cierpliwość i wytrwale przestrzegać kilku sprawdzonych zasad.

Czytaj więcej...

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!