Id kategorii - 0
Itemid - 177
view - category
id - 68
referer -
uri - /napoje-i-spoka
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Napoje i spółka

Eliksir życia

eliksir-zyciaCo wspólnego mają ze sobą chomik i krzew róży? Lub mrówka i kaktus? Poddajesz się? Wszystkie żywe organizmy łączy wspólna potrzeba - woda. Zobacz, jaki związek ma jej niedobór z mózgiem, wątrobą i tyciem.

Czytaj więcej...

 

Nektar, sok czy napój? Oto jest pytanie

nektar-sok-czy-napojWiększość z nas w "soki" zaopatruje się w sklepie. Cudzysłów nieprzypadkowy: w podobnie wyglądających kartonowych pudełkach znajdują się albo soki, albo nektary, albo napoje owocowe. Różnią się stopniem przetworzenia, składnikami i co najważniejsze wartością odżywczą. Warto wiedzieć, co wybieramy. Pomocą będzie ten miniprzewodnik.

Czytaj więcej...

 

Soki od A do Zet

soki-od-a-do-zCzy 100 % na etykiecie soku oznacza, że nie zawiera żadnych dodatków? Jak rozpoznać, czy produkt jest po prostu wyciśniętym sokiem z owoców? Czy klarowny jest zdrowszy od mętnego? Dlaczego szybko trzeba wypić sok naturalny, niepasteryzowany?

Czytaj więcej...

 

Nektar - napój (nie)boski

nektar-napoj-nieboskiAntyczni bogowie nie mieli urozmaiconej diety: pili jedynie nektar i ambrozję. Nektar musiał być zatem napojem esencjonalnym. Współczesne nektary z olimpijskimi dzielą nazwę i być może smak, ale kupując je, trzeba pamiętać, że to soki ze sporą dawką dodatkowej wody.

Czytaj więcej...

 

Napoje - kolorowe, słodkie, rozmaite

napoje-kolorowe-slodkie-rozmaiteDzieci najchętniej piją napoje owocowe i owocowo-warzywne, które przyciągają małych konsumentów atrakcyjnymi kolorami i słodkim smakiem, a często także etykietami z postaciami z bajek i efektowną grafiką. Rodzice, którzy dbają o prawidłową dietę, powinni jednak pamiętać, że te napoje mogą zawierać sporo zupełnie nieowocowych dodatków.

Czytaj więcej...

 

Sztuka picia wody

sztuka-picia-wodyDo czego woda jest potrzebna naszemu organizmowi? Czy rzeczywiście wszyscy musimy wypijać minimum 1,5 l płynów dziennie? Dlaczego lepiej pić systematycznie i małymi łykami, niż rzadko i „jednym haustem"? Piszemy też o poważnych skutkach niedoborów wody i o tym, jak uchronić dziecko przed odwodnieniem.

Czytaj więcej...

 

Twoje własne H2O

twoje-wlasne-h2oKażdy wie, że woda jest niezbędna do życia i trzeba ją pić w określonych ilościach. Ale czy wiesz, co to jest woda metaboliczna i kiedy powinniśmy pić więcej niż zazwyczaj? I dlaczego w organizmach mężczyzn jest więcej wody niż u kobiet? Warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat wewnętrznego bilansu wodnego.

Czytaj więcej...

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!