Id kategorii - 0
Itemid - 181
view - category
id - 70
referer -
uri - /kontroluj
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Kontroluj

Różne nazwy, ten sam problem

rozne-nazwy-ten-sam-problem-cukierWiele osób wciąż sądzi, że cukier znajduje się tylko w słodyczach i oczywiście w cukiernicy. To jednak nieprawda. W tego typu produktach występuje on jawnie. W wielu innych podstępnie czai się w cieniu. Gdzie go zatem szukać?

Czytaj więcej...

 

Frytkom już dziękujemy

frytkom-juz-dziekujemyŁadnie zarumienione, smukłe, czasem fantazyjnie karbowane. Wyglądają kusząco. Dobrze smakują. Łatwo je przygotować. A przy okazji… są paskudnie niezdrowe i bardzo kaloryczne.

Czytaj więcej...

 

Podstępna glukoza

podstepna-glukozaCukier krzepi! Czyżby? Zręczne hasło reklamowe nie  pokrywa się z prawdą. Glukoza jest wprawdzie niezbędna do życia, ale jej nadmiar odkłada się w ciele, powodując krągłe kształty i prowadząc do wielu schorzeń. Jak organizm zarządza glukozą i dlaczego magazynuje jej nadwyżki?

Czytaj więcej...

 

Szkodliwe izomery trans - badania i zalecenia

szkodliwe-izomery-trans-badania-i-zaleceniaNie ma wątpliwości - ryzyko choroby wieńcowej wzrasta proporcjonalnie do poziomu spożycia tłuszczów trans. Co zrobić jednak w sytuacji, kiedy próba wyeliminowania zawierających je produktów spożywczych ze sklepów skończyłaby się poważnymi brakami w asortymencie na półkach? Dowiedz się też, jakie znaczenie mają regulacje prawne w tym zakresie i komu już udało się radykalnie obniżyć w diecie poziom tych szkodliwych substancji.

Czytaj więcej...

 

Pandemia otyłości

pandemia-otylosciMasz na nią wpływ - od Ciebie zależy, czy Ty sam i Twoje dziecko dołączycie do grona osób z nadwagą i otyłością. Wyniki badań w jednoznaczny sposób określają przyczyny pandemii - piszemy m.in. o roli fast foodów, słodyczy, słodkich napojów, godzin spędzanych przed telewizorem i- wapnia. Brak świadomości tych istotnych faktów jest równie groźny, jak sama pandemia.

Czytaj więcej...

 

ED - energetyczna droga do zguby

ed-energetyczna-droga-do-zgubyCzy rzeczywiście istnieje związek pomiędzy spożywaniem fast foodów a przyrostem masy ciała i dlaczego mózg ''lubi'' tego typu żywność? Za co odpowiedzialna jest duża gęstość energetyczna posiłków? Piszemy o skutkach zbyt dużej ilości energii w diecie.

Czytaj więcej...

 

Wszechobecność szkodliwych izomerów

wszechobecnosc-szkodliwych-izomerow-transZawiera je wiele półproduktów i produktów spożywczych - od margaryn przez zupy typu instant, po fast foody, ciastka i chleb! Jednak ciastko ciastku nierówne - obserwuje się dużą rozpiętość zawartości tych szkodliwych substancji w obrębie pojedynczych grup produktów. Piszemy także o potrzebie i konieczności podawania na etykietach szczegółowej informacji na ten temat.

Czytaj więcej...

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!