Id kategorii - 0
Itemid - 57
view - category
id - 41
referer -
uri - /zwizane-ze-stylem-ycia
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Związane ze stylem życia

W zgodzie ze swoimi przekonaniami

Na świecie żyją miliardy ludzi - każdy z nich jest inny. Żyjemy zgodnie ze swoimi przekonaniami,  nastawieniem do świata i religią. Niezależnie od tego jaką wiarę wyznajemy i gdzie mieszkamy, gdy tylko zmieniamy miejsce zameldowania, zabieramy swoje przekonania ze sobą. Tak samo jest z podejściem do odżywiania.

Hindusi nie jedzą wołowiny, wyznawcy Islamu wieprzowiny, podobnie Żydzi. Wszystkie religie mają swoje odniesienia do postu, potraw zalecanych i zabronionych. Łączy je jedno – upodobanie do warzyw i owoców, które w każdej religii są wskazane. Podobne jest też umiarkowanie w spożywaniu używek oraz post, stosowany w zależności od wielu czynników. Skąd wzięły się różne „religijne” diety? Zalecenia dietetyczne były nakładane na wyznawców danej religii, by zachowywać równowagę części duchowej i fizycznej. Wiązały się one z miejscem pochodzenia, a wskazania dietetyczne zostały włączone do praktyk religijnych na całym świecie. Określają one m.in. od jakich potraw należy się powstrzymać, a które z nich są całkiem zabronione. W tym dziale znajdziecie wszystkie te informacje. Zapraszamy w podróż po świecie religii i diet związanych ze stylem życia.

 

Artykuły znajdujące się w dziale są jedynie przykładowymi dietami. W celu stosowania jakiekolwiek diety skonsultuj się z dietetykiem lub lekarzem.

 

Dieta muzułmanów

Czy muzułmanin może jeść tradycyjne salami? Co to jest halal i haram? Z czego robi się hummus, falafel, tabule, czyli… – co warto wiedzieć o kuchni wyznawców Allaha.

Czytaj więcej...

 

Dieta koszerna

Co to jest żywność koszerna? Czym jest kaszrut? Jakie mięso może jeść pobożny wyznawca judaizmu? Czyli żydowska kuchnia... od kuchni.

Czytaj więcej...

 

button_wybierzdiete

button_policzbmi

ciekawostki_button