Id kategorii - 78
Itemid - 302
view - article
id - 355
referer -
uri - /rodzinna-aktywno-fizyczna/zabawy-z-link
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

zabawy_z_linka

Zabawy z linką

 

Tadeusz Staniszewski
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

Wystarczą dwa kawałki linki, aby uatrakcyjnić rodzinny spacer do lasu czy parku. Przekonaj się, jak wspaniale można się bawić linką razem z dziećmi!

 

Poniższe propozycje przeznaczone są dla rodziców z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Wiosną warto korzystać z pogody i jak najczęściej chodzić z dziećmi na dłuższe spacery. Na kolejny taki spacer proponuję zabrać dwa kilkumetrowe kawałki linki. Spacer powinien odbywać się z dala od domu, bloku, osiedla, najlepiej żeby był to teren lasu czy parku.

Zawijany

Jeden koniec linki należy przywiązać do drzewa, drugi koniec bierze w rękę jeden z uczestników zabawy-konkursu. Na sygnał osoba startująca, trzymając cały czas linkę naprężoną, tak długo obiega drzewo, aż całą linkę nawinie na jego pień. Oczywiście należy mierzyć czas wykonania tej próby. Zwycięzcą zostaje ta osoba, która najszybciej wykonała zadanie.
Uwaga! Aby wyrównać szanse, każdy uczestnik chwyta linkę w innej odległości od drzewa - przelicznik jest bardzo prosty: długość linki ma wynosić dwa razy tyle, ile zawodnik ma wzrostu.

Silne ręce

Do tego konkursu można wykorzystać to samo drzewo. Jeden koniec linki należy przerzucić przez gałąź, dzięki czemu otrzymuje się dwa luźno zwisające końce liny. Konkurs polega na tym, aby jak najdłużej utrzymać się na rękach w zwisie na linie. Wygra uczestnik, który utrzyma się w takim zwisie najdłużej. Oczywiście i w tym konkursie należy wyrównać szanse. Dzieci więc mogą wisieć na rękach i pomagać sobie nogami, mama musi wykonać zwis tylko na rękach, natomiast tata ma wykonać zwis na jednej ręce.

Skoczek

Należy położyć na ziemi dwie liny równolegle obok siebie tak, aby powstała wąska ścieżka. Zadaniem uczestnika konkursu jest pokonać całą długość wyznaczonej ścieżki skokami obunóż, skacząc z jednej strony ścieżki na drugą. Każdy uczestnik konkursu musi wykonać minimum 10 takich przeskoków. Osoba, która wykona zadanie najszybciej, wygrywa konkurs. Szerokość ścieżki każdy zawodnik ustala sobie indywidualnie - ma ona być równa długości trzech własnych stóp. Konkurs należy powtórzyć 3-5 razy.

Siłacz

Przeciąganie liny. Jeden koniec liny trzyma tata, drugi koniec mama z dziećmi. Walka o prymat w rodzinie, wygrywająca strona może przeciwnikom zadać dwie dodatkowe prace domowe do wykonania.

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!