Id kategorii - 54
Itemid - 142
view - article
id - 136
referer -
uri - /w-krainie-mlekiem-pyncej
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobacz#BrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

FBOS 10 lat APZ 170pxJoomla Extensions powered by Joobi

W krainie mlekiem płynącej…

mleczne w krainie mlekiem plynacej 02

dr Sa’eed Bawa
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Wydawałoby się, że o mleku powiedziano już wszystko. Jednak czy wiesz, jakie znaczenie ma spożywanie produktów mlecznych w zapobieganiu cukrzycy typu 2, nadciśnieniu i chorobom serca? A które sery chronią zęby przed próchnicą? Oddajemy głos naukowcom.

Mleko każdemu kojarzy się z dzieciństwem, ogólnie znany jest dobroczynny wpływ tego napoju na rozwój zdrowych kości. Okazuje się, że zalety mleka i jego przetworów są o wiele większe, niż można by przypuszczać. Dlaczego warto na stałe umieścić produkty mleczne w swojej diecie? Naukowcy ponad wszelką wątpliwość udowodnili korzystny wpływ ich spożywania w prewencji ciężkich chorób, które stają się obecnie problemem społecznym. W poniższych artykułach zaprezentowano wyniki najnowszych badań naukowych – zapraszamy do lektury cyklu pt.:

BIAŁY SKARB, CZYLI MLEKO I PRODUKTY MLECZNE A …

W tym artykule prezentowane są wyniki badań, które wykazują, że dieta bogata w przetwory mleczne zmniejsza ryzyko wystąpienia zespołu insulinooporności – jednego z głównych czynników ryzyka cukrzycy typu 2.

Szeroko zakrojone badania, w których wzięło udział ponad 3 tys. osób, pokazują, że spożywanie dużych ilości produktów mlecznych przez osoby z nadciśnieniem powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Prezentujemy w tym artykule niezwykle skuteczną dietę DASH.

Przeczytaj, jakie składniki mineralne obecne w mleku i jego przetworach chronią przed chorobami serca i jak skutecznie obniżyć poziom cholesterolu we krwi.

Produkty mleczne zawierają liczne składniki przeciwnowotworowe – dowiedz się o roli m.in. kwasu masłowego i CLA.

Wiadomo, że choroba ta dotyczy osób starszych, jednak właściwe odżywianie dzieci i młodzieży odgrywa ważną rolę w zapobieganiu tej chorobie. Przeczytaj, jakie znaczenie ma masa kostna i dowiedz się, co powoduje u dzieci większe ryzyko złamań kości.

Dowiedz się, co powoduje, że mleko jest produktem zapobiegającym powstawaniu próchnicy, i które sery żółte ochronią zęby przed tą przykrą chorobą.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież