Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 2238
referer -
uri - /aktualnosci/2238-lodowkowe-zasady
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Lodówkowe zasady

na_tapecie_lodowkowe_zasadyJuż Wam podpowiadaliśmy jak ułożyć żywność w lodówce, dziś chcemy dorzuć do tego kilka innych porad - sami zobaczcie jakie są zasady korzystania z lodówki...

Lodówkę należy regularnie rozmrażać, jeśli nie posiada systemu, który zrobi to automatycznie. Pamiętajcie o jej regularnym myciu. Produkty muszą być w niej tak ustawione, aby powietrze mogło krążyć między nimi i je ochładzać.

Stosujcie zasadę: "pierwsze weszło, pierwsze wyszło". Pomoże Wam w tym ustawianie świeżo kupionych produktów z tyłu lodówki oraz wystawianie starszych na jej przód. Produktów przeterminowanych nie spożywamy!

Przed włożeniem do lodówki surowego mięsa, jajek, warzyw i owoców nie myjmy ich - dłużej zachowają świeżość. Do przechowywania używamy zamykanych pojemników lub folii spożywczej. Wędliny można zapakować w papier śniadaniowy, surowe mięso i ryby w pojemniki ze szczelnych zamknięciem, a niektóre warzywa, np. sałata, muszą mieć dostęp do powietrza, dlatego nie należy ich szczelnie pakować.

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!