Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3204
referer -
uri - /aktualnosci/3204-5-cwiczen-ktore-warto-wyprobowac-jesli-masz-problemy-ze-snem
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

5 ćwiczeń, które warto wypróbować, jeśli masz problemy ze snem

Utworzono: środa, 13, wrzesień 2017 14:07

ogródRobiłeś prawie wszystko w poszukiwaniu lepszego snu – od picia cierpkiego soku wiśniowego do medytacji, ale nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów?

Rozważ wykorzystanie poniższych ćwiczeń, które zostały wybrane przez Uniwersytet Pensylwania, aby promować zdrowe nawyki związane ze snem. Oto one!

1. Bieganie

Jeśli jesteś zestresowany lub czujesz pogarszający się nastrój spokojny bieg może pomóc oczyścić umysł i zrelaksować się. Nawet jeśli byłoby to tylko 20 minut biegu, zmęczysz się, jednak nie będziesz wyczerpany treningiem, dodatkowo będziesz odczuwał zadowolenie i spokój, co sprzyja spokojnemu snu.

2. Spacerowanie

Jeśli bieganie jest dla Ciebie zbyt wyczerpujące, warto zastanowić się nad wieczornym spacerem po kolacji. Choć nasz puls nie będzie aż tak wysoki jak podczas biegania, spokojny chód nadal przynosi wiele korzyści dla zdrowia, wspomaga trawienie oraz nie obciąża stawów tak jak bieganie.

3. Joga

Istnieje wiele rodzajów jogi, niektóre są bardzo relaksujące, dlatego są polecane w tym zestawieniu. Pomagają w osiągnięciu spokojnego umysłu, rozluźnienia się, dzięki czemu idealnie przygotowują nas do snu.

4. Podnoszenie ciężarów

Podnoszenie ciężarów może wydawać się przerażające dla osób, które mają styczność z tym po raz pierwszy. Jednak każde ćwiczenia mogą zostać dostosowane indywidualnie, do potrzeb danej osoby. Nie możemy obiecać, że następnego dnia nie będzie zakwasów, ale te ćwiczenia na pewno sprawią, że ze zmęczenia z chęcią pójdziesz spać.

5. Prace w ogrodzie

Wiele osób zastanawia się, czy prace w ogrodzie mogą być traktowane jako trening. Według badań Uniwersytetu Pensylwania zdecydowanie tak. Prace w ogrodzie angażują całe ciało – kucamy, schylamy się, podnosimy rzeczy, kopiemy ziemię – a także wpływają na lepsze samopoczucie, dodatkowo przynosząc satysfakcję z wykonanej pracy i pięknego ogrodu.

źródło: www.purewow.com

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!