Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3185
referer -
uri - /aktualnosci/3185-sekrety-odchudzania-wszystko-tkwi-w-twojej-glowie
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Sekrety odchudzania - wszystko tkwi w Twojej głowie!

Utworzono: środa, 30, sierpień 2017 15:15

odchudzanieW pewnym momencie my, albo ktoś znajomy, jest na diecie. Zmianie ulegają nasze nawyki i styl życia – jemy zdrowo, ćwiczymy aby zrzucić nadprogramowe kilogramy, jednak gdy nie widzimy efektów jesteśmy źli na siebie i przerywamy nasze starania.

Ostatnie badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Michigan sugerują, że klucz do zgubienia nadprogramowych kilogramów znajduje się  w naszej głowie: musimy zmienić sposób, w jaki myślimy o ćwiczeniach. Nasze oczekiwania oraz przekonania odnośnie ćwiczeń wpływają na skuteczność podjętego wysiłku fizycznego w codziennym życiu.

Badanie opublikowane w BMP Public Health znalazło odpowiedź na pytanie o to co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi i twierdzi, że z sukcesem możemy przenieść to na naszą aktywność fizyczną.

Grupa badaczy podzieliła badane kobiety w wieku 22-29 lat, na grupę o niskiej aktywności fizycznej oraz o wysokiej aktywności fizycznej. Kobiety, które należały do grupy o niskiej aktywności fizycznej miały zdecydowanie inne zdanie na temat ćwiczeń niż kobiety, które należały do grupy o wysokiej aktywności fizycznej. Kobiety z pierwszej grupy traktowały ćwiczenia jak obowiązek do wykonania, a nie jak zabawę. Obie grupy przedstawiły co sprawia, że czują się spełnione - jest to kontakt z ludźmi i niesienie im pomocy, bycie zrelaksowanym oraz wolnym od presji w wolnym czasie oraz osiąganie rożnych celów: od pójścia po zakupy, do odniesienia sukcesu w życiu zawodowym.

Kobiety, które nie były aktywne fizycznie przedstawiły następujące przemyślenia dotyczące sportu: wierzyły, że aby ćwiczenia były efektywne, muszą być intensywne, jednocześnie chciały czuć się swobodnie podczas swojego wolnego czasu; czuły presję dotyczącą ćwiczeń dla zdrowia lub utraty masy ciała, jednocześnie nie chciały czuć presji w czasie wolnym; wierzyły, że sukces zależy od osiągniętych celów, jednakże ich oczekiwania były zbyt duże i ich dotychczasowe ćwiczenia nie pozwalały na spełnienie ich oczekiwań.

Segar wierzy, że tradycyjne podejście do ćwiczeń może potencjalnie zaszkodzić motywacji. Badacze zauważyli, że aktywne kobiety były bardziej elastyczne jeżeli chodzi o aktywność fizyczną – w przypadku braku możliwości ćwiczeń przez dłuższy czas nie uważały, że jest to przysłowiowy “koniec świata”. Dla tych kobiet aktywność fizyczna była priorytetem o średnim stopniu, który nie wywierał na nie presji, gdy inne zobowiązania nie pozwalały na wywiązanie się z niego.

Badacze sugerują, że połączenie tego, co sprawia, że kobiety są szczęśliwe i zadowolone z życia z aktywnością fizyczną, może wpłynąć na zmianę myślenia o ćwiczeniach i spadek masy ciała.  Ćwiczenia fizyczne powinny być zabawą a nie obowiązkiem. Człowiek jest istotą społeczną, dla której współpraca z inną osobą lub grupą osób, a nawet wytworzenie przyjaznej konkurencji, może wpłynąć na osiągniecie zamierzonego sukcesu.

Ćwiczenia nie muszą być intensywne i wykańczające – zmiana myślenia na temat ćwiczeń pomoże nam osiągnąć zdrowie fizyczne jak i psychiczne, oraz pozwoli czerpać radość z aktywności fizycznej.

źródło: www.medicaldaily.com

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!