Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3185
referer -
uri - /aktualnosci/3185-sekrety-odchudzania-wszystko-tkwi-w-twojej-glowie
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Sekrety odchudzania - wszystko tkwi w Twojej głowie!

Utworzono: środa, 30, sierpień 2017 15:15

odchudzanieW pewnym momencie my, albo ktoś znajomy, jest na diecie. Zmianie ulegają nasze nawyki i styl życia – jemy zdrowo, ćwiczymy aby zrzucić nadprogramowe kilogramy, jednak gdy nie widzimy efektów jesteśmy źli na siebie i przerywamy nasze starania.

Ostatnie badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Michigan sugerują, że klucz do zgubienia nadprogramowych kilogramów znajduje się  w naszej głowie: musimy zmienić sposób, w jaki myślimy o ćwiczeniach. Nasze oczekiwania oraz przekonania odnośnie ćwiczeń wpływają na skuteczność podjętego wysiłku fizycznego w codziennym życiu.

Badanie opublikowane w BMP Public Health znalazło odpowiedź na pytanie o to co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi i twierdzi, że z sukcesem możemy przenieść to na naszą aktywność fizyczną.

Grupa badaczy podzieliła badane kobiety w wieku 22-29 lat, na grupę o niskiej aktywności fizycznej oraz o wysokiej aktywności fizycznej. Kobiety, które należały do grupy o niskiej aktywności fizycznej miały zdecydowanie inne zdanie na temat ćwiczeń niż kobiety, które należały do grupy o wysokiej aktywności fizycznej. Kobiety z pierwszej grupy traktowały ćwiczenia jak obowiązek do wykonania, a nie jak zabawę. Obie grupy przedstawiły co sprawia, że czują się spełnione - jest to kontakt z ludźmi i niesienie im pomocy, bycie zrelaksowanym oraz wolnym od presji w wolnym czasie oraz osiąganie rożnych celów: od pójścia po zakupy, do odniesienia sukcesu w życiu zawodowym.

Kobiety, które nie były aktywne fizycznie przedstawiły następujące przemyślenia dotyczące sportu: wierzyły, że aby ćwiczenia były efektywne, muszą być intensywne, jednocześnie chciały czuć się swobodnie podczas swojego wolnego czasu; czuły presję dotyczącą ćwiczeń dla zdrowia lub utraty masy ciała, jednocześnie nie chciały czuć presji w czasie wolnym; wierzyły, że sukces zależy od osiągniętych celów, jednakże ich oczekiwania były zbyt duże i ich dotychczasowe ćwiczenia nie pozwalały na spełnienie ich oczekiwań.

Segar wierzy, że tradycyjne podejście do ćwiczeń może potencjalnie zaszkodzić motywacji. Badacze zauważyli, że aktywne kobiety były bardziej elastyczne jeżeli chodzi o aktywność fizyczną – w przypadku braku możliwości ćwiczeń przez dłuższy czas nie uważały, że jest to przysłowiowy “koniec świata”. Dla tych kobiet aktywność fizyczna była priorytetem o średnim stopniu, który nie wywierał na nie presji, gdy inne zobowiązania nie pozwalały na wywiązanie się z niego.

Badacze sugerują, że połączenie tego, co sprawia, że kobiety są szczęśliwe i zadowolone z życia z aktywnością fizyczną, może wpłynąć na zmianę myślenia o ćwiczeniach i spadek masy ciała.  Ćwiczenia fizyczne powinny być zabawą a nie obowiązkiem. Człowiek jest istotą społeczną, dla której współpraca z inną osobą lub grupą osób, a nawet wytworzenie przyjaznej konkurencji, może wpłynąć na osiągniecie zamierzonego sukcesu.

Ćwiczenia nie muszą być intensywne i wykańczające – zmiana myślenia na temat ćwiczeń pomoże nam osiągnąć zdrowie fizyczne jak i psychiczne, oraz pozwoli czerpać radość z aktywności fizycznej.

źródło: www.medicaldaily.com

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!