Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3170
referer -
uri - /aktualnosci/3170-czy-zakladanie-nogi-na-noge-szkodzi-zdrowiu
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Czy zakładanie nogi na nogę szkodzi zdrowiu?

Utworzono: czwartek, 03, sierpień 2017 15:08

nogiWarto się zastanowić, dlaczego w ogóle siadamy w taki sposób, jak inne osoby odczytują naszą postawę, a także co sądzą o tym psycholodzy. Otóż specjaliści uważają, iż zakładanie nogi na nogę może być odczytywane jako rodzaj odgrodzenia się od jakiejś osoby lub sytuacji.

Jeśli przyjmujemy taka pozycje niezbyt często, okazjonalnie i nie siedzimy tak przez dłuższy czas, to nie wpłynie to negatywnie na nasze zdrowie. Jednak częste i trwałe przyjmowanie takiej pozycji może prowadzić do kilku schorzeń. W wyniku zakładania nogi na nogę, nasze naczynia krwionośne oraz nerwy przechodzące przed dół podkolanowy zostają uciśnięte, przez co dochodzi do zmian w ukrwieniu nóg, a przewodzenie nerwowe jest utrudnione. Przyjmowanie takiej postawy podczas siedzenia nie jest przyczyna powstawania żylaków, ale może sprzyjać pojawieniu się ich u osób, które mają predyspozycje genetyczne lub wcześniejsze uszkodzenia żył. Zakładanie nogi na nogę może przyczyniać się do podwyższenia ciśnienia tętniczego - często lekarze podczas pomiarów ciśnienia proszą o ustawienie stop płasko na podłodze - wykazano, że niektóre pozycje, w tym pozycja nogi na nogę, może mieć wpływ na wyniki badań – w tym wypadku może je zawyżać.

Przyjmowana przez nas często pozycja podczas siedzenia może mieć również negatywny wpływ na nasz kręgosłup - siedzenie w taki sposób powoduje skośne ustawienie miednicy, które wykrzywia kręgosłup. W efekcie może dojść do zaburzeń postawy, a także bólów kręgosłupa.

Istotne jest, aby pamiętać o aktywności fizycznej, zwłaszcza jeżeli prowadzimy siedzący tryb życia, a nasza praca w dużej mierze polega na siedzeniu przy biurku. Warto poświęcić czas na spacer czy rower, aby rozruszać mięśnie i całe ciało.

źródło: www.focus.pl

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!