Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3046
referer -
uri - /aktualnosci/3046-kilka-cwiczen-dla-leniuszkow
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Kilka ćwiczeń dla leniuszków

Utworzono: poniedziałek, 09, styczeń 2017 14:48

leniwceNie trzeba nawet wyłączać telewizora.

Oglądanie filmu Rocky sprawia Ci większą przyjemność niż samodzielne uprawianie boksu? Obóz sprawnościowy kojarzy Ci się jedynie z karą? W byciu leniwym nie ma niczego złego, dopóki nie zaczynasz wykorzystywać tej cechy do unikania jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. Zamiast pogarszania kondycji, wypróbuj kilka ćwiczeń, które są odpowiednie dla leniwców.

Ćwicz podczas oglądania

Kiedy zapytasz leniwej osoby, co lubi robić, to jest duża szansa usłyszeć, że oglądać seriale. Do ćwiczeń można wykorzystać zabawę znaną z imprez, ale zamiast pić alkohol, trzeba wykonywać określone ćwiczenia, np. kiedy na ekranie pojawia się określona postać, robisz 10 skłonów; jeśli do kogoś zadzwoni telefon, wykonujesz 15 brzuszków. Możesz samodzielnie określić liczbę i rodzaj ćwiczeń, a ich wykonywanie nie będzie monotonne.

Chodź więcej

Spójrzmy prawdzie w oczy: chodzenie jest nie tylko najprostszym z ćwiczeń, ale dodatkowo najłatwiej je wykorzystywać w ciągu dnia. Jeżeli jeździsz do pracy samochodem, zaparkuj trochę dalej niż zwykle. Jeżeli korzystasz z komunikacji publicznej, wysiądź przystanek wcześniej. Korzystaj ze schodów zamiast wind. To tylko kilka przykładów, a możliwości jest znacznie więcej.

Zmotywuj się do treningu

Każdy lubi dostawać nagrody. Wykorzystaj to i zachęć siebie do ćwiczeń, obiecując sobie w zamian jakąś nagrodę [poza zdrowiem]. Jedno zastrzeżenie: nagrodą nie może być śmieciowe jedzenie, bo to zniweczy efekty ćwiczeń. Ale postawienie warunku, że chodzenie dwa razy w tygodniu na siłownię przez miesiąc pozwoli Ci nagrodzić się kupieniem rzeczy, która Ci się podoba.

Ćwicz przy biurku

Skoro i tak spędzasz kilka godzin w pracy, to czemu nie wykorzystać tego czasu na ćwiczenia? Przez osiem godzin można ćwiczyć nogi, podciągać się na krześle czy też robić wymachy ramion. A to wszystko bez wstawania z krzesła.

Wykonuj zwykłe czynności

Wiesz, że biegając z psem, spalasz 100 kalorii w ciągu 30 minut? „Ćwiczenia” to nie tylko gimnastyka na siłowni, ale każda aktywność. Możesz robić codzienne zakupy lub gotować, ale szybciej niż zwykle. A zaoszczędzony czas możesz wykorzystać na oglądanie seriali i ćwiczenia.

źródło: www.purewow.com

ilustracja: pixabay.com

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!