Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3034
referer -
uri - /aktualnosci/3034-herbate-pijemy-najczesciej-z-duzego-kubka
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Herbatę pijemy najczęściej z dużego kubka

Utworzono: środa, 14, grudzień 2016 14:11

herbatkaWedług badania przeprowadzonego przez TET True English Tea herbata stanowi istotny element życia Polaków: 83% badanych Polaków odpowiedziało, że pije ją codziennie.

Preferujemy picie herbaty z dużego kubka (38% badanych). Dopiero na drugim miejscu plasuje się zwykły kubek (33%), na trzecim filiżanka (21%). 10% badanych mężczyzn wciąż preferuje delektowanie się tym napojem z tradycyjnej szklanki.

Polacy najbardziej preferują angielską herbatę – aż 39% badanych wybiera ją jako ulubioną. Na drugim miejscu plasuje się herbata z Indii z wynikiem 23%, a na trzecim ze Sri Lanki (14%).

Jeśli chodzi o ulubiony rodzaj herbaty Polaków, to w tym obszarze również nie eksperymentujemy za mocno, stawiając zdecydowanie na klasykę – czarną herbatę, za którą opowiedziało się 53% badanych. 22% wskazało na herbatę zieloną.

W zebranych wynikach widoczny jest wciąż rozwijający się trend zdrowego trybu życia i używania coraz mniejszych ilości cukru. Polacy lubią pić najbardziej herbatę bez dodatków (23%), ewentualnie z cytryną (22%). A jeśli już słodzimy, to naturalnie. Miodu do herbaty używa 18% badanych.

Badanie pokazuje, że zdecydowanie możemy nazwać się krajem tradycji w takim obszarze jak picie herbaty. Nie jesteśmy jednak zamknięci na nowe nurty i inspiracje i od czasu do czasu próbujemy wzbogacać nasze codzienne rytuały.

Badanie opinii przeprowadzono na stronie internetowej TET True English Tea.

źródło: www.portalspozywczy.pl

ilustracja: pixabay.com

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!