Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3034
referer -
uri - /aktualnosci/3034-herbate-pijemy-najczesciej-z-duzego-kubka
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Herbatę pijemy najczęściej z dużego kubka

Utworzono: środa, 14, grudzień 2016 14:11

herbatkaWedług badania przeprowadzonego przez TET True English Tea herbata stanowi istotny element życia Polaków: 83% badanych Polaków odpowiedziało, że pije ją codziennie.

Preferujemy picie herbaty z dużego kubka (38% badanych). Dopiero na drugim miejscu plasuje się zwykły kubek (33%), na trzecim filiżanka (21%). 10% badanych mężczyzn wciąż preferuje delektowanie się tym napojem z tradycyjnej szklanki.

Polacy najbardziej preferują angielską herbatę – aż 39% badanych wybiera ją jako ulubioną. Na drugim miejscu plasuje się herbata z Indii z wynikiem 23%, a na trzecim ze Sri Lanki (14%).

Jeśli chodzi o ulubiony rodzaj herbaty Polaków, to w tym obszarze również nie eksperymentujemy za mocno, stawiając zdecydowanie na klasykę – czarną herbatę, za którą opowiedziało się 53% badanych. 22% wskazało na herbatę zieloną.

W zebranych wynikach widoczny jest wciąż rozwijający się trend zdrowego trybu życia i używania coraz mniejszych ilości cukru. Polacy lubią pić najbardziej herbatę bez dodatków (23%), ewentualnie z cytryną (22%). A jeśli już słodzimy, to naturalnie. Miodu do herbaty używa 18% badanych.

Badanie pokazuje, że zdecydowanie możemy nazwać się krajem tradycji w takim obszarze jak picie herbaty. Nie jesteśmy jednak zamknięci na nowe nurty i inspiracje i od czasu do czasu próbujemy wzbogacać nasze codzienne rytuały.

Badanie opinii przeprowadzono na stronie internetowej TET True English Tea.

źródło: www.portalspozywczy.pl

ilustracja: pixabay.com

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!