Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3028
referer -
uri - /aktualnosci/3028-8-sposobow-na-aktywnosc-fizyczna-dla-osob-ktore-nie-lubia-cwiczyc
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

8 sposobów na aktywność fizyczną dla osób, które nie lubią ćwiczyć

Utworzono: wtorek, 06, grudzień 2016 16:04

lenieMasz karnet na siłownię i nowy rower? Ostatnie noworoczne postanowienie każe Ci codziennie ćwiczyć? Jeżeli brak Ci motywacji, a pogoda też Cię nie zachęca, skorzystaj z poniższych sposobów.

Zacznij spokojnie

Fantastycznie byłoby ćwiczyć przez cały dzień, ale jeśli wcześniej rzadko było się aktywnym fizycznie, to do takiej formy trzeba dochodzić stopniowo. Na początek wystarczy choćby gimnastykować się dwa razy w tygodniu po pół godziny.

Kup kolorowy strój

Nie musisz wydawać dużych pieniędzy na strój sportowy. Wystarczy pójść do marketu i kupić prosty ciuch, najlepiej w jaskrawym kolorze. Dlaczego? Kiedy zadzwoni budzik, a za oknem jest ciemno i zimno, bardziej prawdopodobne jest, że założysz kostium, jeśli będzie on w wesołych kolorach.

Stwórz muzyczną playlistę

Nie jest niczym odkrywczym, że muzyka umila proces ćwiczeń. Zgodnie z ostatnimi badaniami, najlepiej wybierać utwory o tempie 120-140 uderzeń na minutę, ponieważ one najbardziej efektywnie wspomagają Cię podczas ćwiczeń.

Ćwicz w towarzystwie

Skoro ze znajomymi zawsze możesz wyjść do baru lub na plotki, to warto zamienić takie spotkania na wspólne ćwiczenia. Wspólne bieganie czy jeżdżenie rowerem to miły sposób na spalanie kalorii zamiast przyjmowania nowych.

Ćwicz w domu

Nie zawsze chce się wyjść z domu, nieraz pogoda całkiem to uniemożliwia. W takiej sytuacji możesz ćwiczyć u siebie w domu, nawet będąc w piżamie.

Wprowadzaj zmiany

Jeżeli kiedyś Twoja motywacja była większa niż jest dzisiaj, możesz urozmaić swoje ćwiczenia. Zawsze biegasz po płaskim terenie? Spróbuj biegać tam, gdzie nachylenie terenu jest większe. Jeździsz do pracy rowerem wciąż tą samą drogą? Wybierz bardziej malowniczą. Na siłownię chodzisz z rana? A czemu nie wieczorem. Możliwości zmian są chyba nieograniczone.

Przypomnij sobie dzieciństwo

Zamknij oczy i wróć pamięcią do dzieciństwa. Co wtedy sprawiało Ci przyjemność? Gra w piłkę, łyżwy czy może pływanie? Przypomnij to sobie i chociaż raz w miesiącu oddaj się temu, co kiedyś sprawiało Ci frajdę.

Nie porównuj

Osoba z Twojej pracy wstaje codziennie o 5 rano i przebiega 10 km? No i dobrze. Nie znaczy, że musisz robić to samo. Zamiast nastawiać codziennie budzik na wcześniejszą godzinę i mieć wyrzuty sumienia, że znowu nie udało Ci się wstać, zacznij od wczesnego wstawania raz w tygodniu. Szybko się przyzwyczaisz.

źródło: www.purewow.com

Ilustracja: pixabay.com

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!