Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 2926
referer -
uri - /aktualnosci/2926-9-zdrowych-rzeczy-ktore-zawsze-powinny-byc-w-lodowce
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

9 zdrowych rzeczy, które zawsze powinny być w lodówce

Utworzono: wtorek, 19, lipiec 2016 13:19

9 zdrowych rzeczyPierwszym krokiem do zdrowego odżywiania jest trzymanie zdrowego jedzenia w domu.

Jeśli masz spiżarnię, to sprawa jest prosta – ustawiasz w niej puszkowane produkty czy przyprawy, bo tam jest na nie miejsce. Takie jedzenie pełne białka czy błonnika nie zepsuje się szybko. Po jednych zakupach możesz zapełnić spiżarnię jedzeniem, które wystarczy na kilka miesięcy. Lodówka to już co innego. Produkty trzymane w lodówce nie wytrzymują tak długo jak te, trzymane w spiżarni, więc pełna lodówka to nie taki sam luksus, jak pełna spiżarnia. Istnieje kilka przypraw, które w lodówce mogą stać długo, ale większość trzeba regularnie uzupełniać. Wymienione poniżej produkty można trzymać w lodówce kilka tygodni, a nawet miesięcy. Da się ich użyć w wielu potrawach, niektóre z nich mogą służyć za przekąski.

Jogurt grecki

Możesz go używać do dresingów czy gotowanych potraw jako wysokobiałkową, mniej tłustą alternatywę dla oleju czy majonezu. Jest też świetnym dodatkiem do koktajli czy bogatego w białko śniadania. Jogurt grecki może zwykle stać w lodówce nawet do dwóch tygodni, ale na wszelki wypadek trzeba kontrolować datę przydatności do spożycia.

Daktyle

Oprócz bycia źródłem błonnika, daktyle to naturalne słodziki. Można ich użyć do dresingu zamiast miodu czy cukru. Możesz też zrobić z nich słodką przekąskę.

Marchewka i jabłka

Trzymanie warzyw w lodówce sprawi, że zaczniesz ich więcej jeść. Kup więc marchewkę, buraki, selera, jabłka, gruszki czy inne owoce i warzywa, które są odporne na upływ czasu.

Młody szpinak

To doskonały dodatek do koktajli czy dań z makaronu. Oczywiście jest też świetną alternatywą dla sałaty przy robieniu surówek. Młode liście mają delikatniejszy smak niż te bardziej dojrzałe.

Humus

Zrobiony z ciecierzycy humus może służyć jako dip bogaty w białko. Nadaje się do smarowania kanapek czy też jako dodatek do sałatek. Humus możesz trzymać w lodówce kilka tygodni, ale kieruj się datą ważności.

Musztarda

Musztarda ma niewiele kalorii, zawiera za to korzystne dla zdrowia przyprawy, np. szafran. Można dodać jej odrobinę do wszystkiego: od kanapek po dresing. Jeśli zastanawiasz się nad rodzajem, wybierz ten, który ma mniej sodu.

Sos sałatkowy domowej roboty

Jeśli robisz sos do sałatki i nie masz ochoty chować niewykorzystanych produktów z powrotem do lodówki, to użyj 3 do 5 składników i stwórz sos, który będzie można dalej przechowywać w lodówce. Sos przyrządzony z połowy szklanki oliwy, ćwierci szklanki octu, dwóch łyżeczek musztardy Dijon, dwóch łyżeczek miodu i szczypty soli i pieprzu, wytrzyma w lodówce nawet tydzień.

Jajka

Jajka, niskokaloryczne i pełne białka, same mogą być posiłkiem, więc dobrze mieć w lodówce ich zapas. Możesz je ugotować na twardo czy też usmażyć, świetnie nadają się na każdy posiłek. Zapas jajek możesz trzymać w lodówce nie dłużej niż dwa tygodnie.

Pasta miso

Pasta miso jest świetna jako element dresingu czy też dania z makaronem. Dodając łyżkę pasty do szklanki gorącej wody, błyskawicznie uzyskasz zupę miso. Możesz też posmarować pastą kanapkę.

źródło: www.self.com

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!