Id kategorii - 71
Itemid - 230
view - article
id - 254
referer -
uri - /w-szkole/z-warzywami-za-pan-brat
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

z-warzywamy-za-pan-brat

Z warzywami za pan brat

 

Sadzenie marchewki, pietruszki i ziół, a także budowanie piramidy zdrowego żywienia - tak wyglądała jedna z lekcji klasy 1C w Szkole Podstawowej nr 32 na warszawskim Muranowie. Zajęcia odbyły się w ramach programu "Aktywnie po zdrowie" prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

 

- Dzieci w tym wieku nie mają jeszcze świadomości, jakie są skutki złego odżywania. Ważne jest, aby od początku pokazywać im, jak ważna jest rola warzyw i owoców oraz aktywności fizycznej na co dzień - mówi Kamila Makówka z Fundacji BOŚ i dodaje, że program ma uchronić dzieci przed otyłością i jej konsekwencjami.

Grunt to zdrowe żywienie

Dzieci pod czujnym okiem nauczycielek - Anny Grzeszczak, Agnieszki Załęskiej oraz Katarzyny Zaręby - uczyły się, jak sadzić warzywa oraz jak je podlewać. Dowiedziały się także, czym jest piramida zdrowego żywienia i co powinno się w niej znaleźć.

Akcja "Aktywnie po zdrowie" prowadzona jest w trzech odsłonach tematycznych: jesień, zima oraz wiosna. Wiosną największy nacisk położony jest na ćwiczenia fizyczne i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Koniec z nadwagą

Program "Aktywnie po zdrowie" to odpowiedź na problem otyłości oraz nadwagi dzieci, która dotyczy już co piątego ucznia. - Program ma uchronić dzieci przed niebezpiecznymi skutkami nadwagi oraz otyłości, jak miażdżyca, cukrzyca, choroby układu krążenia, a także kręgosłupa i stawów - podsumowuje Kamila Makówka.

Super Express 26.04.2011r.

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!