Id kategorii - 71
Itemid - 184
view - article
id - 253
referer -
uri - /w-szkole/pywam-i-jestem-zdrowa-jak-ryba
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

plywam-i-jestem-zdrowa-jak-ryba

Pływam i jestem zdrowa jak ryba

 

Ruch to zdrowie! Uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Warszawie nie trzeba przekonywać do zdrowego trybu życia. Z ochotą wskakują do wody, bo wiedzą, że pływanie na basenie jest świetną zabawą. Zajęcia odbywają się w ramach programu "Aktywnie po zdrowie" prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

 

- Cieszę się, że możemy raz w tygodniu chlapać się w basenie. Coraz lepiej pływam i jestem zdrowa jak ryba - mówi Iwonka (9 l.), uczennica II klasy. Dzięki programowi "Aktywnie po zdrowie" Iwona i inni uczniowie mają świadomość, jak ważna jest rola warzyw i owoców w diecie oraz ruch na co dzień. Zamiast leniuchowania na kanapie przed telewizorem chodzą na basen, grają z rodzicami w piłkę i zdrowo się odżywiają.

- Nasi uczniowie nie boją się aktywnego wypoczynku, chętnie uprawiają sport. Niektórzy odnoszą sukcesy w zawodach pływackich, może to przyszli olimpijczycy - mówi z dumą Anna Biedzińska (36 l.), nauczycielka, która zabiera uczniów na pływalnię.

- Akcja "Aktywnie po zdrowie" prowadzona jest w trzech odsłonach tematycznych: jesień, zima oraz wiosna. Teraz największy nacisk położony jest na zajęcia fizyczne i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu - mówi Kamila Makówka z Fundacji BOŚ. - Program ma uchronić dzieci przed chorobami układu krążenia i kręgosłupa, cukrzycą, miażdżycą, a także otyłością, która dotyczy już co piątego ucznia. W programie uczestniczy 1100 szkół z całej Polski - wyjaśnia Kamila Makówka.

Super Express 31.05.2011

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!