Id kategorii - 71
Itemid - 231
view - article
id - 255
referer -
uri - /w-szkole/nowy-sezon-programu-wkracza-do-polskich-szko
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

nowy-sezon-programu-wkracza-do-polskich-szkol

Nowy sezon programu wkracza do polskich szkół

 

Trwa właśnie zimowy etap popularnej akcji edukacyjnej dotyczącej promocji zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Tym samym edycja jesienna została zakończona. O dotychczasowych sukcesach programu i planach na przyszłość rozmawiamy z Kamilą Makówką z Fundacji BOŚ, koordynatorem akcji.

 

Jak pani ocenia dotychczasowy przebieg akcji?

- Bardzo dobrze. Szczególnie cieszy mnie zaangażowanie i entuzjazm nauczycieli, rodziców i oczywiście dzieci. Do programu zgłosiło się ponad tysiąc zespołów szkolnych. Wszyscy świetnie przygotowani. Do tej pory zebraliśmy same pochlebne opinie o akcji.

Czy cele akcji zostały zrealizowane?

- Program powstał jako odpowiedź na narastający problem nadwagi i otyłości wśród dzieci, a tak- że dorosłych. Świadczą o tym alarmujące dane - 20 proc. chłopców i 15 proc. dziewczynek w Polsce cierpi na nadwagę. Chcieliśmy trafić przede wszystkim do dzieci, bo u młodszych łatwiej jest ukształtować prawidłowe nawyki żywieniowe i nauczyć je, jak aktywnie spędzać czas. Myślę, że już w tym pierwszym etapie to się udało.

Jak pani ocenia prace napływające na konkurs?

- Dzieci chętnie się angażują w zadania i biorą udział w licznych konkursach, które stanowią część programu. Myślę, że duża w tym zasługa nauczycieli oraz rodziców, których udało się nam zainteresować programem i zaktywizować. Do każdego raportu, a napłynęło ich w etapie jesiennym aż 5 tysięcy, dołączone są zdjęcia dokumentujące pracę uczniów. Widać na nich na przykład fantazyjne klasowe książki kucharskie czy warzywne stroje karnawałowe.

Czy jest jeszcze szansa, by dołączyć do akcji?

- Oczywiście. Przed nami jeszcze etap wiosenny. Szkoły mogą zgłaszać się do 25 marca na stronie www.aktywniepozdrowie.pl. Tam znajdują się wszystkie informacje o programie i szczegóły dotyczące konkursu. Przewidujemy także kontynuację programu w kolejnym roku szkolnym, więc nawet jeśli jakaś szkoła nie zdąży się zapisać teraz, będzie miała szansę w następnej edycji.

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!