Id kategorii - 71
Itemid - 232
view - article
id - 256
referer -
uri - /w-szkole/ju-umiemy-zrobi-saatk
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

juz-umiemy-zrobic-salatke

Już umiemy zrobić sałatkę!

 

Szkoła Podstawowa nr 209 na warszawskich Bielanach to placówka niezwykła. Roześmiane i aktywne dzieci noszą w swoich plecakach tylko wartościowe kanapki, dzięki którym zyskują energię, a dzięki temu że nie jedzą słodyczy nie wiedzą, co to ból zębów. Wszystko to dzięki programowi "Aktywnie po zdrowie", który wdraża tam aż siedmiu pedagogów!

 10-letni uczniowie klasy III C - Martyna, Julia, Gabrysia, Ola, Danusia, Martyna, Borys, Sebastian, Jan, Oskar oraz bliźnięta Natalia i Kamil - o zdrowym żywieniu wiedzą wszystko. Dzięki akcji Fundacji BOŚ i pełnym niespodzianek pogadankom, prowadzonym przez nauczycieli potrafią zadbać o zdrowie nie tylko swoje, ale i najbliższych.

- Trzeba jeść dużo warzyw, owoców i mlecznych produktów - wyjaśnia Sebastian. - I ograniczyć słodycze, bo choć są smaczne, nieźle się od nich tyje - dodaje Ola.

Gabrysia na zajęciach "Aktywnie po zdrowie" nauczyła się robić pyszne, zdrowe kanapki. - Będę je przygotowywać młodszej siostrze, kiedy podrośnie - zapewnia dziewczynka. A Julia opowiedziała o tym, jak całą klasą przygotowywali przepyszne sałatki: wieloowocowe i warzywne.

Wychowawczyni Dorota Wasilewska zapewnia, że to nie puste słowa i jednorazowy entuzjazm. Jej klasa każde wyzwanie traktuje z "dorosłą" powagą i konsekwencją, a rozmaitego rodzaju warsztaty - czy to żywieniowe czy kulturalne - wprost uwielbia. - Wyścig po zdrowie może być naprawdę świetną zabawą! - cieszą się dziesięciolatki.

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!