Id kategorii - 54
Itemid - 142
view - article
id - 136
referer -
uri - /w-krainie-mlekiem-pyncej
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

W krainie mlekiem płynącej…

mleczne w krainie mlekiem plynacej 02

dr Sa’eed Bawa
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Wydawałoby się, że o mleku powiedziano już wszystko. Jednak czy wiesz, jakie znaczenie ma spożywanie produktów mlecznych w zapobieganiu cukrzycy typu 2, nadciśnieniu i chorobom serca? A które sery chronią zęby przed próchnicą? Oddajemy głos naukowcom.

Mleko każdemu kojarzy się z dzieciństwem, ogólnie znany jest dobroczynny wpływ tego napoju na rozwój zdrowych kości. Okazuje się, że zalety mleka i jego przetworów są o wiele większe, niż można by przypuszczać. Dlaczego warto na stałe umieścić produkty mleczne w swojej diecie? Naukowcy ponad wszelką wątpliwość udowodnili korzystny wpływ ich spożywania w prewencji ciężkich chorób, które stają się obecnie problemem społecznym. W poniższych artykułach zaprezentowano wyniki najnowszych badań naukowych – zapraszamy do lektury cyklu pt.:

BIAŁY SKARB, CZYLI MLEKO I PRODUKTY MLECZNE A …

W tym artykule prezentowane są wyniki badań, które wykazują, że dieta bogata w przetwory mleczne zmniejsza ryzyko wystąpienia zespołu insulinooporności – jednego z głównych czynników ryzyka cukrzycy typu 2.

Szeroko zakrojone badania, w których wzięło udział ponad 3 tys. osób, pokazują, że spożywanie dużych ilości produktów mlecznych przez osoby z nadciśnieniem powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Prezentujemy w tym artykule niezwykle skuteczną dietę DASH.

Przeczytaj, jakie składniki mineralne obecne w mleku i jego przetworach chronią przed chorobami serca i jak skutecznie obniżyć poziom cholesterolu we krwi.

Produkty mleczne zawierają liczne składniki przeciwnowotworowe – dowiedz się o roli m.in. kwasu masłowego i CLA.

Wiadomo, że choroba ta dotyczy osób starszych, jednak właściwe odżywianie dzieci i młodzieży odgrywa ważną rolę w zapobieganiu tej chorobie. Przeczytaj, jakie znaczenie ma masa kostna i dowiedz się, co powoduje u dzieci większe ryzyko złamań kości.

Dowiedz się, co powoduje, że mleko jest produktem zapobiegającym powstawaniu próchnicy, i które sery żółte ochronią zęby przed tą przykrą chorobą.