Id kategorii - 48
Itemid - 321
view - category
id - 81
referer -
uri - /przepisy-od-wita-313/wielkanoc
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Wielkanoc

Ale jaja… chuda baba!

wielkanoc_wielkanocna_baba_z_lukremŚwięta Wielkiej Nocy coraz bliżej, a my wyczekujemy nie tylko cieplejszych dni, spotkań z rodziną, ale również pysznych potraw charakterystycznych dla polskiej tradycji. Co zjadamy najczęściej?

Jaja w majonezie, żur z wiejską kiełbasą, mazurek i inne ciężkostrawne produkty. Umiar trafia się nam naprawdę rzadko i choć pogoda zachęca do długich spacerów, wycieczek rowerowych i innych atrakcji na świeżym powietrzu – często wolimy zostać w domu. W tym roku postawmy na zdrowie! Po świątecznym śniadaniu wybierzmy się na długi spacer. W dziale Rodzinna aktywność fizyczna znajdziecie szereg gier i zabaw dla Was i Waszych pociech. Zachęta do aktywnego wypoczynku to nie wszystko co przygotowaliśmy. Poniżej znajdziecie również wyjątkowe przepisy które pomogą przygotować nie tylko odświętne śniadanie, ale też pyszny rodzinny obiad, a nawet słodkości.

Zacznijmy od wyzwania! Zrezygnujmy z nieśmiertelnych jajek w majonezie, spróbujmy czegoś nowego i zaserwujmy rodzinie jajka faszerowane awokado, kiełkami, łososiem, a nawet szpinakiem! Po długim spacerze z czystym sumieniem możemy zasiąść do obiadu. Tu proponujemy tradycyjny, ale nieco odchudzony żurek lub zupę chrzanową, a do tego pyszną pieczeń z żurawinami lub, dla wegetarian, pasztet jarski. Czym byłyby święta bez ciast? Dla łasuchów przygotowaliśmy naszą specjalność – muffiny. Tym razem w wersji z otartą skórką cytrynową. Spróbujcie też wiecznej baby piaskowej lub pysznego mazurka. A po deserze czas na kolejny spacer…

Życzymy zdrowego świętowania i zapraszamy do odchudzania przepisów razem z nami!

Przystawki:

pasek_wielkanoc_przystawki

Dania główne:

pasek_wielkanoc_danie_glowne

Desery:

pasek_wielkanoc_desery