Id kategorii - 99
Itemid - 313
view - article
id - 418
referer -
uri - /przepisy-od-wita-313
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Przepisy od święta

Święta to czas szczególny. Widać to także na naszych stołach. Spotkania w szerszym rodzinnym gronie są dobrą okazją, by dłużej posiedzieć, porozmawiać i przy okazji dobrze zjeść. A zjeść jest co. Tradycyjne świąteczne dania pojawiają się w menu raz w roku, więc apetyt na nie jest zawsze duży. Wiadomo, że mało kto odmawia sobie przyjemności jedzenia świątecznych pyszności. W końcu następna okazja, by spałaszować wigilijnego karpia, czy wielkanocny żurek prędko się nie zdarzy.

Nie będziemy przekonywać do rezygnowania ze świątecznych pyszności. Wręcz przeciwnie!  W tym dziale znajdują się przepisy wyłącznie na tradycyjne, świąteczne potrawy. W końcu w święta trzeba szanować tradycje, także te kulinarne. Znamy jednak skuteczne sposoby na przeciwdziałanie pojawieniu się wątpliwego poświątecznego prezentu, czyli dodatkowych kilogramów.

Nasza propozycja to zamiana! Czego? To bardzo proste: smażenia na pieczenie, majonezu na jogurt, białego pieczywa na razowe itd. Przykłady można mnożyć.

W dziale Boże Narodzenie skupiliśmy się głównie na rybach. W Polsce jemy ich malutko, ale w święta to się zmienia. Można powiedzieć, że Boże Narodzenie to najbardziej „rybne” ze świąt. Tu karp w galarecie, tam smażona (nie polecamy!) ryba i obowiązkowe śledzie w przeróżnych wariacjach. Nie zapomnieliśmy jednak o innych potrawach. Jeśli ktoś ryb nie lubi, znajdzie dla siebie coś innego, równie zdrowego i smacznego.

Wielkanoc to z kolei święto jajek. W dziale Wielkanoc podajemy przepisy na potrawy z jajkami w roli głównej. Poza tym przedstawiamy odchudzony, ale nadal tradycyjny i pyszny żurek.

W planach mamy również „odchudzanie” innych - mniejszych i większych - świąt. W najbliższym czasie można się spodziewać ciekawych przepisów na gęsinę przyrządzaną 11 listopada, czy propozycji dań bezmięsnych i takich, które są wyłącznie oparte na produktach roślinnych. To z okazji przypadającego 1 października Dnia Wegetarianina.

Radosnego i zdrowego świętowania!

PRZEJDŹ DO DZIAŁU:


Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!