Id kategorii - 33
Itemid - 195
view - category
id - 77
referer -
uri - /po-co-by-aktywnym
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Po co być aktywnym?

Ćwiczenia na dobry nastrój

cwiczenia_na_dobry_nastrojRuch bezsprzecznie przyczynia się do poprawy samopoczucia. Czy jednak korzyści w sferze emocjonalnej są takie same niezależnie od rodzaju wysiłku, czasu trwania czy intensywności zajęć? I czy absolutnie każdy człowiek będzie się lepiej czuł po ćwiczeniach fizycznych? Podajemy też wskazówki, jak ćwiczyć, aby poprawa samopoczucia nastąpiła w jak największym stopniu.

Czytaj więcej...

 

Dlaczego po ćwiczeniach czujemy się lepiej?

Czy wiesz, że podczas aktywności fizycznej wydzielają się hormony szczęścia, a ćwicząc wyrabiasz sobie poczucie mistrzostwa i zyskujesz nowe, pomocne w życiu umiejętności? Nawet sceptycy mają swoją teorię na temat związku dobrego samopoczucia z ćwiczeniami...

dlaczego_po_cwiczeniach_czujemy_sie_lepiej

Czytaj więcej...

 

Czy aktywni fizycznie są szczęśliwsi?

czy_aktywni_fizycznie_sa_szczesliwsiAngielskie słowo ''happiness'' - ''szczęście'' - pochodzi od czasownika ''to happen'', czyli ''dziać się, wydarzać się''. Proste skojarzenie podpowiada zatem, że szczęście jest pochodną działania, a więc aktywności. Czy jednak może też chodzić o aktywność związaną z ćwiczeniami fizycznymi? Czy ma ona wpływ na poczucie osobistego dobrostanu?

Czytaj więcej...

 

Aktywność - zdrowa psychika

aktywnosc_zdrowa_psychikaJak często myślisz: Nie ćwiczę, bo jestem zbyt zmęczony/a? Jak często obiecujesz sobie: Poruszam się, jak będę w lepszym nastroju? Tymczasem jest zupełnie na odwrót - jednym z najlepszych remediów na zmęczenie i zły nastrój jest - aktywność fizyczna.

Czytaj więcej...

 

Wychowanie fizyczne - ważna lekcja

wychowanie_fizyczne_wazna_lekcja"Ruch zastąpi prawie każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu" - głosił w XVI wieku Wojciech Oczko, nadworny lekarz królów polskich. Pamiętajmy o tym, zwłaszcza gdy nasze dziecko prosi o kolejne zwolnienie z wf-u. Piszemy, dlaczego te lekcje są wyjątkowo ważne i potrzebne.

Czytaj więcej...

 

Niedoceniany a bezcenny

niedoceniany_a_bezcennyPoprawia pamięć i koncentrację, obniża ciśnienie krwi, zmniejsza poziom stresu - nie, nie piszemy o nowej supertabletce, drogiej kuracji czy wyjeździe na Cypr! Proponujemy wybrać się na - spacer. Przekonaj się, co możesz zyskać, zwłaszcza gdy na przechadzkę wybierzesz się z rodziną.

Czytaj więcej...

 

Każdy może być olimpijczykiem

kazdy_moze_byc_olimpijczykiemTen prowokujący tytuł wciąga nas w rozważania na temat istoty sportu i roli, jaką może odegrać w życiu dziecka. Od najmłodszych lat zmagania z własną słabością pomagają doskonalić się nie tylko w sporcie. Pokazujemy, jak wspierać dziecko na ''bieżni życia''.

Czytaj więcej...

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!