Id kategorii - 42
Itemid - 58
view - article
id - 96
referer -
uri - /dla-urody/96-wstp-do-diet-dla-urody
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Być pięknym zawsze i wszędzie

Czy odpowiednia dieta może mieć wpływ na nasz wygląd? Zdecydowanie tak! Zniszczone włosy, paznokcie, sucha, szorstka skóra paradoksalnie nie oznaczają, że kremy, odżywki, szampony i inne kosmetyki, których używamy na co dzień przestały działać. O nie. Te wszystkie objawy oznaczają natomiast, że organizm jest źle odżywiony od środka. A to z kolei, w pierwszej kolejności, odbija się na wyglądzie zewnętrznym. Zamiast więc wydawać jeszcze więcej na kolejne maseczki i wizyty u kosmetyczki, warto zacząć od podstaw, zastanowić się gdzie leży przyczyna naszego problemu. Rozwiązaniem jest właściwa, odpowiednio zbilansowana dieta, pełna składników odżywczych. To właśnie witaminy i minerały budują włosy, czy paznokcie i mają fundamentalny wpływ na ich wygląd.

Organizm ludzki ma wbrew pozorom bardzo duże zdolności do regeneracji, a w naszym ciele bezustannie toczy się wymiana starych komórek na nowe. Efekty zmiany sposobu żywienia zauważalne są w wyglądzie skóry już po dwóch tygodniach. Pamiętajmy, że wpływ diety nie ogranicza się tylko do włosów, skóry i paznokci. Odpowiednia dieta oddziałuje również na jędrność ciała i powstawanie cellulitu. Warto traktować nasz organizm holistycznie, jako całość. Wszystko funkcjonuje znacznie lepiej, jeśli jest właściwie odżywione. Może odpowiednia dieta nie zatrzyma czasu ani zmarszczek, ale na pewno będzie dobrą alternatywą dla wszystkich pieniędzy wydawanych na drogie kremy i zabiegi. Trzymamy kciuki! 

 

Artykuły znajdujące się w dziale są jedynie przykładowymi dietami. W celu stosowania jakiekolwiek diety skonsultuj się z dietetykiem lub lekarzem.

button_wybierzdiete

button_policzbmi

ciekawostki_button