Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3366
referer -
uri - /aktualnosci/3366-czym-zastapic-kawe
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Czym zastąpić kawę?

Utworzono: poniedziałek, 04, styczeń 2021 11:34

kawa thumbWielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki mocnej, aromatycznej kawy. Często pijemy ją na czczo, co nie jest dobrym rozwiązaniem. Dowiedz się, jakie są zdrowsze zamienniki kawy.

Można pić kawę, jednak lepiej nie robić tego codziennie. Warto wprowadzać zdrowsze zamienniki, a kawę pić raz na kilka dni. Organizm powinien reagować na nie dobrze, powinniśmy czuć się lepiej, niż po kawie, zapewniała Agata Puk, dziennikarka i autorka bloga o zdrowym życiu.

Co warto wypić na czczo? Powinniśmy zaczynać dzień nie od jedzenia, a od picia, w ten sposób pobudzimy układ trawienny do pracy. Warto wypić ciepłą wodę z sokiem z połówki cytryny. Ważne, aby ta woda nie była gorąca. Taki napój dostarczy witaminy C i dobrze podziała na nasz organizm. Dobrze byłoby, wypić go 30 minut przed posiłkiem. Można go przygotować i wypić od razu po wstaniu, a później szykować się do pracy.

Napar z imbiru

- W sezonie jesienno-zimowym świetnie sprawdzi się imbir, który zalewamy wrzątkiem - powiedziała autorka bloga. Na szklankę warto wziąć dwa-trzy plasterki imbiru (ok. 2 cm korzenia), można go zetrzeć na tarce.

- Taki imbir bardzo dobrze działa jesienią i zimą, dlatego, że rozgrzeje nas - tłumaczyła dziennikarka. Dodała, że pobudza on krążenie krwi i zwiększa ukrwienie mózgu, co sprzyja myśleniu.

Można także wieczorem przygotować napar z imbiru, miodu oraz cytryny i wypić go rano.

Zielona herbata

Świetną propozycją jest zielona herbata. Bardzo popularna ostatnio jest herbata zielona w proszku. Taka herbata posiada tyle samo kofeiny, co jedno espresso. Yerba mate, czyli wysuszone i zmielone liście oraz patyczki ostrokrzewu paragwajskiego, to również świetny zamiennik kawy, ponieważ zawiera bardzo dużo kofeiny.

źródło: tvnmeteoactive.tvn24.pl

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!