Id kategorii - 71
Itemid - 237
view - article
id - 261
referer -
uri - /w-szkole/posiki-w-szkole
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobacz#BrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

FBOS 10 lat APZ 170pxJoomla Extensions powered by Joobi

posilki-w-szkole

Posiłki w szkole

 

Znaczną część czasu dziecko spędza w szkole. W tym czasie pozostaje poza zasięgiem wzroku rodziców, którzy nie mają bezpośredniego wpływu na to, co i kiedy ich pociecha zje. Nie musi to wcale oznaczać, że tracą wszelkie możliwości oddziaływania na dziecko.

 

Nie warto zrzucać całej odpowiedzialności w tym względzie na nauczycieli, którzy nie zawsze mają czas na dopilnowanie dzieci, by te w szkole zdrowo się odżywiały. Niezwykle ważne jest współdziałanie wszystkich rodziców i całego grona pedagogicznego. Dzięki takiej współpracy, wspartej jeszcze działalnością różnego rodzaju fundacji, organizacji pozarządowych czy samorządów istnieje wiele możliwości zadbania np. o odpowiedni jadłospis na stołówce czy podawanie uczniom na przerwach mleka, drobnych posiłków itd. Warto porozmawiać o tym właśnie z nauczycielami.

Przedmiotem takiej rozmowy może też być skład oferty sklepików szkolnych. Zdarza się, że szkoły wynajmują wydzieloną powierzchnię na takie właśnie sklepiki, w których często kupić można rozmaite kuszące dziecięce oko, ale niezdrowe produkty, jak: czipsy, batony, hamburgery, słodkie bułki, które ze zdrowym odżywianiem nie mają nic wspólnego. Zarówno rodzice, jak i nauczyciele mają jednak wpływ na to, co w sklepiku się sprzedaje.

Coraz częściej pomoc przychodzi także z zewnątrz - np. kuratoria oświaty niekiedy pośredniczą w kontakcie z producentami żywności ekologicznej i produktów regionalnych.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!