Id kategorii - 71
Itemid - 237
view - article
id - 261
referer -
uri - /w-szkole/posiki-w-szkole
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

posilki-w-szkole

Posiłki w szkole

 

Znaczną część czasu dziecko spędza w szkole. W tym czasie pozostaje poza zasięgiem wzroku rodziców, którzy nie mają bezpośredniego wpływu na to, co i kiedy ich pociecha zje. Nie musi to wcale oznaczać, że tracą wszelkie możliwości oddziaływania na dziecko.

 

Nie warto zrzucać całej odpowiedzialności w tym względzie na nauczycieli, którzy nie zawsze mają czas na dopilnowanie dzieci, by te w szkole zdrowo się odżywiały. Niezwykle ważne jest współdziałanie wszystkich rodziców i całego grona pedagogicznego. Dzięki takiej współpracy, wspartej jeszcze działalnością różnego rodzaju fundacji, organizacji pozarządowych czy samorządów istnieje wiele możliwości zadbania np. o odpowiedni jadłospis na stołówce czy podawanie uczniom na przerwach mleka, drobnych posiłków itd. Warto porozmawiać o tym właśnie z nauczycielami.

Przedmiotem takiej rozmowy może też być skład oferty sklepików szkolnych. Zdarza się, że szkoły wynajmują wydzieloną powierzchnię na takie właśnie sklepiki, w których często kupić można rozmaite kuszące dziecięce oko, ale niezdrowe produkty, jak: czipsy, batony, hamburgery, słodkie bułki, które ze zdrowym odżywianiem nie mają nic wspólnego. Zarówno rodzice, jak i nauczyciele mają jednak wpływ na to, co w sklepiku się sprzedaje.

Coraz częściej pomoc przychodzi także z zewnątrz - np. kuratoria oświaty niekiedy pośredniczą w kontakcie z producentami żywności ekologicznej i produktów regionalnych.

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!