Id kategorii - 71
Itemid - 235
view - article
id - 259
referer -
uri - /w-szkole/jem-jabka-bd-wielki
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

jem-jablka-bede-wielki

Jem jabłka będę wielki!

 

Fajnie jest schrupać w szkole marchewkę albo jabłko, a potem pobiegać z całą klasą - mówi Szymek z Białegostoku. Klasa Ic, której jest uczniem przystąpiła do naszego programu. Dzieci uczą się , co jeść by być szczupłym i zdrowym.

- Nasza szkoła realizuje wiele różnych programów, ale "Aktywnie po zdrowie" jest jednym z ciekawszych - mówi Krystyna Sokołowska, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 26 im. S. Staszica w Białymstoku. Jest wychowawczynią klasy Ic.

- Do programu zgłosiliśmy się sami i przyjęliśmy nazwę "Radosne Pierwszaki". Jego ogromną zaletą jest to, że tworzy on logiczną całość z programem nauczania przyjętym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a jego założenia bardzo ładnie łączą się z bieżącym materiałem, który uczniowie poznają na normalnych lekcjach - tłumaczy nauczycielka.

W ramach programu "Aktywnie po zdrowie" uczniowie otrzymują w szkole warzywa i owoce, zaś zajęcia lekcyjne uzupełniane są o tematykę zdrowotną z podziałem na pory roku - jesień, zimę i wiosnę. Opiekun programu z każdego sezonu sporządza raport i przedstawia go organizatorowi - Fundacji BOŚ.

Wszystkie działania w ramach tego projektu nauczyciel prowadzi w porozumieniu i za zgodą rodziców swoich podopiecznych. - Na lekcjach dzieci uczą się, jak zdrowo się odżywiać, jak dobrać ubiór do pogody, jak dbać o siebie oraz jak ważny dla naszego zdrowia jest ruch. Ponadto dzięki współpracy z rodzicami biorą udział w wielu konkursach poświęconych zagadnieniom zdrowotnym, co także wzbogaca ich wiedzę na ten temat - wylicza zalety programu Krystyna Sokołowska.

- Dzieci uwielbiają sport, a do jedzenia warzyw i owoców wcale nie trzeba ich namawiać - zapewnia.

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!