Id kategorii - 11
Itemid - 1087
view - category
id - 452
referer -
uri - /srodowisko-naturalne
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Środowisko Naturalne

Bez lania wody

bez lania wodyCzy jak na filmach science fiction grozi nam wojna o wodę? Niby nie brakuje nam jej w kranach, ale czy tak będzie zawsze? Dowiedz się też, dlaczego nie można „wydoić” chmury, w jaki sposób „poluje się” na deszczówkę i kto myśli o „importowaniu” grenlandzkiego lodowca…

Czytaj więcej...

 

Lasy pełne energii

lasy pelne energiiWyobraźmy sobie pogodny poranek wczesnej wiosny w bukowym lesie. Między gołymi jeszcze gałęziami przesącza się słońce i plamy światła jak wielkie piegi układają się między kępami ledwie rozkwitłych przylaszczek. Albo upalne, letnie popołudnie kiedy długie, świetliste niczym na świętym obrazie promienie spływają spomiędzy pni na leśny dukt. To te rzadkie chwile, kiedy obecność słonecznego światła jest w lesie nieomal namacalna…

Czytaj więcej...

 

Woda w skarbonce

Woda w skarbonceCzęsto nazywa się wodę „białym złotem” z tą jednak różnicą, że bez złota można się obejść a bez wody, krótko mówiąc, nie ma życia!

Przypomnijmy sobie - ile razy zirytowani czyimś przydługim a pozbawionym treści monologiem przerwaliśmy tę czczą gadaninę mówiąc: nie lej wody! A ile razy tymi samymi słowami upominaliśmy kogoś, kto stojąc przed umywalką z rozkręconym na pełny regulator kranem, zajmował się podziwianiem swego odbicia w lustrze, nie zważając na płynącą strugę? Mogę się założyć, że w pierwszym przypadku powiedzonko „nie lej wody,” (choć to tylko przenośnia) jest nieporównanie częściej używane niż w drugim. Wyżej cenimy sobie nasz czas, by nie był tracony na słuchanie pustosłowia, niż uciekającą cenną, słodką wodę. Nawet wtedy, gdy jest marnowana bez sensu.

Czytaj więcej...

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!