Id kategorii - 99
Itemid - 313
view - article
id - 418
referer -
uri - /przepisy-od-wita-313
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Przepisy od święta

Święta to czas szczególny. Widać to także na naszych stołach. Spotkania w szerszym rodzinnym gronie są dobrą okazją, by dłużej posiedzieć, porozmawiać i przy okazji dobrze zjeść. A zjeść jest co. Tradycyjne świąteczne dania pojawiają się w menu raz w roku, więc apetyt na nie jest zawsze duży. Wiadomo, że mało kto odmawia sobie przyjemności jedzenia świątecznych pyszności. W końcu następna okazja, by spałaszować wigilijnego karpia, czy wielkanocny żurek prędko się nie zdarzy.

Nie będziemy przekonywać do rezygnowania ze świątecznych pyszności. Wręcz przeciwnie!  W tym dziale znajdują się przepisy wyłącznie na tradycyjne, świąteczne potrawy. W końcu w święta trzeba szanować tradycje, także te kulinarne. Znamy jednak skuteczne sposoby na przeciwdziałanie pojawieniu się wątpliwego poświątecznego prezentu, czyli dodatkowych kilogramów.

Nasza propozycja to zamiana! Czego? To bardzo proste: smażenia na pieczenie, majonezu na jogurt, białego pieczywa na razowe itd. Przykłady można mnożyć.

W dziale Boże Narodzenie skupiliśmy się głównie na rybach. W Polsce jemy ich malutko, ale w święta to się zmienia. Można powiedzieć, że Boże Narodzenie to najbardziej „rybne” ze świąt. Tu karp w galarecie, tam smażona (nie polecamy!) ryba i obowiązkowe śledzie w przeróżnych wariacjach. Nie zapomnieliśmy jednak o innych potrawach. Jeśli ktoś ryb nie lubi, znajdzie dla siebie coś innego, równie zdrowego i smacznego.

Wielkanoc to z kolei święto jajek. W dziale Wielkanoc podajemy przepisy na potrawy z jajkami w roli głównej. Poza tym przedstawiamy odchudzony, ale nadal tradycyjny i pyszny żurek.

W planach mamy również „odchudzanie” innych - mniejszych i większych - świąt. W najbliższym czasie można się spodziewać ciekawych przepisów na gęsinę przyrządzaną 11 listopada, czy propozycji dań bezmięsnych i takich, które są wyłącznie oparte na produktach roślinnych. To z okazji przypadającego 1 października Dnia Wegetarianina.

Radosnego i zdrowego świętowania!

PRZEJDŹ DO DZIAŁU:


Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!