Id kategorii - 3
Itemid - 857
view - category
id - 373
referer -
uri - /o-eko-ywnoci
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

O eko-żywności

Fakty o żywności ekologicznej

fakty-o-zywnosci-ekologicznejW obecnych czasach słowo ''ekologiczny'' stało się modne i stanowczo jest nadużywane. Pojawiają się więc wątpliwości, czy rzeczywiście produkty spożywcze określane tym mianem różnią się czymś od innych tzw. konwencjonalnych. Przedstawiamy wyniki badań naukowych.

Czytaj więcej...

 

Żywność ekologiczna a zdrowie

zywnosc-ekologiczna-a-zdrowie''Produkować, nie niszcząc ziemi - żywić, nie szkodząc społeczeństwu''  to podstawowe cele producentów żywności ekologicznej. Piszemy o tym, co to jest żywność ekologiczna, jaki ma wpływ na zdrowie i czy rzeczywiście warto ją kupować. 

Czytaj więcej...

 

Pomyśl, zanim zjesz

pomysl-zanim-zjeszPośpiech, brak czasu i brak pieniędzy to trzy wymówki, których używamy, żeby usprawiedliwić zawartość naszych lodówek, pełnych wysoko przetworzonego, śmieciowego jedzenia. Takiego, które wystarczy włożyć do mikrofalówki, wrzucić na patelnię i... No właśnie. To niestety nie koniec.

Czytaj więcej...

 

Myśl globalnie... jedz lokalnie

mysl-globalnie-jedz-lokalniePojęcie locavore przywędrowało z Zachodu. Ten nieprzetłumaczalny termin oznacza osobę świadomie wybierającą żywność naturalną i produkowaną lokalnie. W USA i zachodniej Europie działa coraz więcej społeczności locavores, a samo określenie zdobyło taką popularność, że w 2007r stało się „słowem roku" amerykańskiego słownika Oxford. Czy w Polsce również można być locavore?

Czytaj więcej...

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!