Id kategorii - 348
Itemid - 813
view - article
id - 2640
referer -
uri - /eksperci/2640-mgr-inz-aleksandra-koper
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobacz#BrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

FBOS 10 lat APZ 170pxJoomla Extensions powered by Joobi

mgr. inż. Aleksandra Koper

koper aleksandra miniEkspert Fundacji z zakresu dietetyki, żywienia człowieka i nauk o żywności.

Koordynator projektów edukacyjnych.

Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Związana z Fundacją BOŚ od 2010 roku. Współtwórca i koordynator wielu ogólnopolskich projektów edukacyjnych, m.in. „Zdrowo jem więcej wiem”, "Czas na zdrowie" i "Sklepiki szkolne - zdrowa reaktywacja".

W 2013 r. współorganizowała pierwszy w Polsce, ogólnokrajowy projekt szkoleniowy dla dyrektorów szkół i personelu kuchni szkolnych: ”Szkolne Smaki – Szkoły Dobrego Żywienia”. Celem projektu było zaprezentowanie nowoczesnego systemu żywienia w szkole. Jest współtwórcą unikalnego programu dla stołówek szkolnych "Kreator Dobrego Smaku", czyli narzędzia ułatwiającego pracownikom kuchni przygotowywanie smacznych i zdrowych posiłków dla uczniów.

Pełni rolę eksperta w prowadzonych przez Fundację BOŚ kampaniach społecznych, tj. „To śmieci tuczą dzieci”, „Jakie matki, takie dziatki” czy „Wakacje w rytmie fit”. W ramach tej ostatniej współtworzyła „Kalkulator Zdrowia Dziecka”, czyli narzędzie pozwalające na szybką diagnozę sposobu żywienia dzieci i jego wpływu na zdrowie.

Na bieżąco przygotowuje materiały merytoryczne i pomoce dydaktyczne dla uczestników programu "Aktywnie po zdrowie". Odpowiada za przygotowywanie przepisów kulinarnych na stronę www.aktywniepozdrowie.pl, w tym zbilansowanych zestawów śniadaniowych „na wynos”.

Organizuje i prowadzi zajęcia edukacyjne z zakresu zdrowego odżywiania dla dzieci.

Jako ekspert chętnie bierze udział w programach telewizyjnych i radiowych dotyczących tematyki zdrowego odżywiana. Jej wypowiedzi cytowane są przez popularne czasopisma.

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!