Id kategorii - 426
Itemid - 970
view - article
id - 3261
referer -
uri - /ekologia-na-co-dzien/3261-bufery-drogowe
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Bufery drogowe

Wojciech Grochowski


Dość powszechnym przykładem zagospodarowania zużytych opon jest tworzenie buferów zabezpieczających drogi (ang. buffer=ochrona, zabezpieczenie). Budowa dróg i związane z nią utrudnienia (np. zwężenie pasów drogowych) jak również prowadzenie pojazdów z nadmierną prędkością są sytuacjami, które narażają uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Bufery z opon są produktami redukującymi prędkość, a ponadto zapewniają większe odstępy od prac drogowych, gwarantując tym samym bezpieczeństwo osobom zaangażowanych w budowę. Znanym w Europie producentem buferów jest firma Bergma. Standardowe bufery oferowane przez firmę posiadają następujące wymiary: szerokość – 3 m, wysokość - 1 m, waga - 0,8 tony. Jej produkty posiadają atest kolizji, wykonany w Szwecji przez "Volvo Safety Center", przy użyciu auta o masie 2 ton, poruszającego się z prędkością 100 km/h. Test kolizji można obejrzeć na stronie: http://www.bergma.no/polska/bergma-bufery.

Obok zabezpieczenia dróg, bufery ze zużytych opon mogą być wykorzystywane także do zabezpieczenia składowisk odpadów czy do ochrony nadbrzeży portowych jako tzw. odbijacze.

Źródło:

  1. http://www.bergma.no/polska/bergma-bufery

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!