Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3361
referer -
uri - /aktualnosci/3361-kwiaty-do-jedzenia
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Kwiaty do jedzenia?

Utworzono: poniedziałek, 10, sierpień 2020 10:20

mleczTak! Przecież to żadna nowość – brokuły, kalafior oraz karczoch to także kwiaty! Jak się okazuje, wiele z naszych kwiatów ogrodowych możemy wykorzystać nie tylko do wazonu, ale i na talerzu. Dodatek kwiatów do serów czy sałatek spowoduje, że będą one miały oryginalny smak i niespotykany wygląd. Należy jednak pamiętać, że na walory smakowe kwiatów jadalnych ma wpływ czas ich zbioru. Młode liście i pędy powinno się zrywać przed kwitnieniem. 

Pamiętajmy, żeby nigdy nie spożywać kwiatów, które zostały spryskane jakimkolwiek środkiem ochrony roślin oraz takich, które pochodzą z kwiaciarni lub z centrum ogrodniczego. Unikajmy przede wszystkim trujących kwiatów takich jak: azalie, chryzantemy, groszek pachnący, hortensje, konwalie, oleandry, różaneczniki.

Do jadalnych kwiatów zaliczamy kwiaty stokrotek pospolitych, które są idealnym dodatkiem do sałatek lub do dekorowania tortów i słodkich deserów. Kolejnym kwiatem jest mniszek lekarski, znany także jak mlecz, który zrywany wcześnie cechuje się miodowym smakiem. Może być dodawany do sałatek i można robić z niego syropy i nalewki. Do tej grupy możemy zaliczyć także bratka ogrodowego, który również może być stosowany do ozdabiania tortów i ciast. Stanowi także doskonały dodatek do serów i sałatek.

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!