Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3353
referer -
uri - /aktualnosci/3353-jak-poradzic-sobie-z-podjadaniem
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Jak poradzić sobie z podjadaniem?

Utworzono: sobota, 05, październik 2019 10:02

laknienieCo się dzieje, gdy twoje pragnienia żywieniowe stają się przytłaczające, prowadzą do przesady i poczucia winy? Kiedy ludzie stosują restrykcyjne diety lub całkowicie odcinają grupy żywności, pragnienia mogą stać się bardziej intensywne i mogą prowadzić do błędnego cyklu przejadania się i poczucia winy. Zrównoważony plan jedzenia, który pozwala na jedzenie, które lubisz, zawierający nawet wysokotłuszczowy, wysokokaloryczny pokarm będzie łatwiejszy do utrzymania, ponieważ nie eliminujesz tych produktów natychmiast wprost ze swojego życia.

Jeśli czasem masz ogromną ochotę na czekoladę, trzymaj pod ręką tabliczkę ciemnej. Zjedz kawałek z pełną uwagą, skup się na tym, ciesz się doświadczeniem i odłóż resztę, kiedy będziesz zadowolony. Kiedy zawsze masz czekoladę pod ręką, masz mniejsze szanse na przejadanie jej.

Wskazówki do radzenia sobie z głodem:

  1. Zaplanuj swoje przekąski. Zaplanuj pożywne przekąski, aby utrzymać organizm biologicznie nakarmiony. Przechowuj przenośne, bogate w składniki odżywcze przekąski w swoim biurku, plecaku lub samochodzie.
  2. Wybierz się na spacer, popracuj nad hobby lub zadzwoń do przyjaciela. Kiedy pojawi się intensywne pragnienie, poświęć chwilę, aby zastanowić się, czego jeszcze potrzebujesz w tym momencie. Czy jesteś naprawdę głodny, czy jesteś znudzony lub samotny?
  3. Stwórz dziennik głodu. Zwróć uwagę na porę dnia, kiedy pojawiło się twoje pragnienie, jak długo to trwało, jedzenie, którego pragniesz i jak sobie radziłeś z sytuacją.

Źródło: www.eatright.org

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!