Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3334
referer -
uri - /aktualnosci/3334-mity-na-temat-stosowania-suplementow-i-odzywek-sportowych
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Mity na temat stosowania suplementów i odżywek sportowych

Utworzono: poniedziałek, 06, sierpień 2018 07:51

suplementy sportWokół tematu suplementacji i stosowania odżywek dla sportowców powstało wiele mitów i stereotypów, które ciężko czasami oddzielić od faktów. Coraz częściej spotykamy się z różnego rodzaju reklamami, które sugerują bądź dają nam do zrozumienia, że regularne stosowanie odżywek da niesamowite efekty bez konieczności odwiedzania siłowni kilka razy w tygodniu. Nie ma sensu wierzyć w tego typu zapewnienia i warto poznać kilka najważniejszych mitów odnośnie suplementacji, które nie jest tak ciężko obalić.

Pierwszym z nich jest stwierdzenie, iż odżywki i suplementy są wskazane tylko i wyłącznie dla sportowców i zawodowych kulturystów. Nic bardziej mylnego! Nie jest możliwe stworzenie diety, która zaspokoi każdą z potrzeb organizmu człowieka, który jest aktywny fizycznie dlatego też wszelkie braki należy uzupełniać stosując suplementację.

Drugim stwierdzeniem, które zdecydowanie zaliczamy do mitów jest uznawanie, iż suplementy działają w taki sam sposób na każdego człowieka. Wszyscy różnimy się między sobą i nie możemy zakładać, że stosowanie konkretnej odżywki wpłynie na nas w takie sam sposób jak na kogoś innego. Prawdą jest jedynie to, że stosowanie np. odżywki białkowej pomoże nam w budowaniu masy mięśniowej jednak nie jesteśmy w stanie określić, ile dokładnie mięśni nam przybędzie i w jakim czasie.

Kolejnym z mitów jest stwierdzenie, że im więcej suplementów i witamin tym lepiej. W przypadku stosowania tego typu produktów trzeba w 100% przestrzegać wskazówek zawartych na opakowaniu, które producent umieszcza na etykiecie – sposobu dawkowania i przygotowywania. Stosowanie dawek większych niż zalecana nie spowoduje, że efekty będą lepsze, a wręcz przeciwnie może mieć to odwrotny skutek.

Znaczącym błędem w jaki często jako konsumenci jesteśmy wprowadzani jest sugerowanie klientowi, że sama suplementacja i stosowanie odżywki pozwoli na zyskanie większej masy mięśniowej bez regularnych treningów.

Aby dobrać odpowiednią odżywkę i suplementy adekwatne do naszych potrzeb i wyznaczonych celów warto zasięgnąć rady specjalisty, który pomoże takie produkty wybrać, a także przedstawi i omówi jak prawidłowo je stosować, tak aby zminimalizować ryzyko nieprawidłowości wynikających ze złego stosowania produktu.

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!