Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3194
referer -
uri - /aktualnosci/3194-5-nieprawdopodobnych-faktow-na-temat-optymistow
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobacz#BrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

jestem prosumentem2Joomla Extensions powered by Joobi

5 nieprawdopodobnych faktów na temat optymistów

Utworzono: wtorek, 12, wrzesień 2017 14:53

optymistaOptymizm nie polega na tym, że jest się nieświadomym złych rzeczy. Wręcz przeciwnie – optymizm to cecha, która definiuje sposób w jaki interpretujemy i w jaki sposób myślimy o sobie oraz otaczającym nas świecie – polega na tym, że masz kontrolę nad sytuacją i oczekujesz dobrego wyniku.

Oto pięć faktów dotyczących optymistów:

1.Optymiści żyją dłużej

Wiele badań ukazuje związek pomiędzy optymizmem a ogólnym zdrowiem oraz długowiecznością. Optymiści mają niższe wskaźniki nadciśnienia tętniczego oraz chorób serca, a także niższy wskaźnik śmiertelności ogółem. Przeciętnie optymiści żyją 8-10 lat dłużej niż pesymiści. Wskaźniki te mogą być w znacznym stopniu zależne od tego, że optymiści koncentrują się na dbaniu o siebie i wykazują odpowiednią samokontrolę, podczas gdy pesymiści zakładają w większości gorszy rozwój sytuacji.

2.Optymiści mają lepsze życie miłosne

Według badaczy z uniwersytetu Stanford optymiści mają wyższej jakości i dłuższe romantyczne relacje, a także utrzymują się one nawet wtedy, gdy tylko jeden z partnerów jest optymistą. Optymizm może prowadzić do poczucia większego wsparcia ze strony partnera.

3.Optymiści odnoszą więcej sukcesów

Optymiści postrzegani są jako osoby, które odznaczają się większą charyzmą, nie poddają się póki ich cel nie zostanie osiągnięty, a także łatwiej znoszą porażki, dzięki czemu są w stanie wynieść z nich więcej nauki i szybciej przejść do kolejnego zadania. W pracy optymiści są bardziej doceniani, a dodatkowo optymistyczni menadżerowie i kierownicy mogą skuteczniej pomagać innym w osiąganiu ich celów.

4.Optymiści biorą mniej dni chorobowych

Optymiści mniej chorują , a kiedy to się dzieje, to szybciej zdrowieją. Optymiści szybciej wracają do zdrowia po zabiegach chirurgicznych i odczuwają mniej bólu w przewlekłych chorobach.

5.Optymiści szybciej podnoszą się po porażce

W jednym z badań przeprowadzono eksperyment w grupie elitarnych pływaków. Pływacy zostali poproszeni o przepłynięcie odcinka jak tylko najlepiej potrafią. Po przepłynięciu określonego dystansu trener podał fałszywe wyniki – dodał po kilka sekund do wyników, jednak na tyle mało, aby być wiarygodna, ale na tyle dużo, aby rozczarować pływaków. Później dano im pół godziny na odpoczynek, a potem poproszono kolejny raz o przepłynięcie tego samego odcinka na tych samych zasadach. Przy drugiej próbie pesymiści przepłynęli średnio o 1,6% wolniej niż podczas pierwszej próby, z kolei optymiści popłynęli o 0,5% szybciej niż poprzednio. Jak widać, optymiści mogą wykorzystać swoje porażki jako motywację do tego, aby w przyszłości osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.

Optymiści odznaczają się bardzo ciekawymi cechami, które mogą pomóc nam ułatwić nasze życie, a także być po prostu szczęśliwszym. Dlatego jeśli jeszcze nie patrzysz na świat optymistycznie – staraj się to zmienić – z czasem na pewno sam odczujesz poprawę.

źródło: www.verywell.com

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!