Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3168
referer -
uri - /aktualnosci/3168-dlaczego-warto-spacerowac
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobacz#BrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

FBOS 10 lat APZ 170pxJoomla Extensions powered by Joobi

Dlaczego warto spacerować?

Utworzono: wtorek, 01, sierpień 2017 14:01

spacer copyJak powszechnie wiadomo, codzienna aktywność fizyczna jest potrzebna do zachowania dobrego zdrowia. Można zdecydować się na jogging, fitness, siłownię, yogę lub inne ćwiczenia, ale najprostszym, podstawowym rozwiązaniem, są spacery.

W 2013 roku jeden z amerykańskich uniwersytetów przeprowadził badania dotyczące dwudziestominutowych spacerów i ich wpływu na zdrowie. Wyniki przedstawiono w magazynie Neuroscience, a oto one:

  1. Dwudziestominutowe, codzienne spacery poprawiają zdolności intelektualne. Mózg się dotlenia i relaksuje. Dostarczamy mu także nowych bodźców, co ułatwia przyswajanie endorfin. Dodatkowo regularny spacer mobilizuje koncentrację, pamięć i przetwarzanie informacji.
  2. Spacery pomagają walczyć z depresją- osoby cierpiące zazwyczaj wybierają zamknięte pomieszczenia z małą ilością światła. Wyjście na zewnątrz oznacza więcej naturalnego światła i więcej bodźców. Spacerom towarzyszą zazwyczaj głębsze oddechy i regularna praca serca, co może wpłynąć pozytywnie na nastrój.
  3. Spacery służą zdrowemu sercu. Żyły i tętnice stają się bardziej elastyczne, a w efekcie krew szybciej dociera do wszystkich zakątków naszego ciała. Inną zaletą jest obniżanie ciśnienia tętniczego krwi i poprawa metabolizmu.
  4. Spacery wzmacniają mięśnie nóg i układ kostny.

Nieważne w jakim jesteś wieku- warto już teraz zacząć codziennie spacerować. Nie trzeba poświęcać na to dodatkowego czasu- można połączyć tę aktywność z codziennym życiem- zakupami, pracą, czy szkołą. Należy tylko pamiętać, aby uzbroić się w wygodne buty i butelkę wody mineralnej.

źródło: krokdozdrowia.com

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!