Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3164
referer -
uri - /aktualnosci/3164-dlaczego-nalezy-rzucic-palenie
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Dlaczego należy rzucić palenie?

Utworzono: poniedziałek, 24, lipiec 2017 13:28

palenie copy thumbWszyscy wiedzą o tym, że palenie wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie. Jest główną przyczyną nowotworu płuc, zwiększa ryzyko chorób serca, wylewów i wielu innych. Jednak do wielu palaczy, szczególnie młodych, takie długofalowe skutki nie przemawiają. Poniżej przedstawiamy kilka innych powodów, których efekty widzimy tu i teraz.

  1. Zaburzony zmysł smaku i węchu. Palacze nie mogą w pełni docenić wielu potraw i produktów, głównie ze względu na utratę węchu. Niektórzy są w stanie zaobserwować, że jedzenie smakuje inaczej niż wcześniej, ale bardzo często jest to degeneracja stopniowa, trudna do wychwycenia. Po rzuceniu palenia, przyjemność z jedzenia wzrasta bardzo mocno w ciągu kilku pierwszych dni.
  2. Pogorszenie sprawności fizycznej. Wielu palaczy skarży się, że ma trudność z prostą aktywnością fizyczną, taką jak jogging lub wchodzenie po schodach, a z którą wcześniej nie było problemów. Palenie wpływa negatywnie na pracę serca i płuc, więc jeżeli nie chcesz mieć zadyszki- przestań palić!
  3. Impotencja. Palenie zwiększa ryzyko impotencji poprzez działanie na naczynia krwionośne, w tym te, które muszą się rozszerzyć, aby doszło do erekcji.
  4. Przedwczesne starzenie. Jednym z najważniejszych czynników przedwczesnego starzenia się skóry jest właśnie palenie. Powodów jest kilka, między innymi utrudniony dopływ krwi do tkanek i zewnętrzne działanie dymu powodujące przebarwienia na skórze palców, paznokciach i zębach.

Powodów, dla których warto rzucić palenie jest dużo więcej- pieniądze, zdrowie, kontakty międzyludzkie. Najważniejszy z nich jest ten, który przekona Cię, aby rzucić.

źródło: www.webmd.com

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!