Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3152
referer -
uri - /aktualnosci/3152-czujesz-sie-zestresowany-wskakuj-na-rower
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Czujesz się zestresowany? Wskakuj na rower!

Utworzono: poniedziałek, 03, lipiec 2017 15:17

cyclingNowe badanie przeprowadzone przez Conordia’s John Moison School of Business wykazało, że jazda rowerem może pomóc zredukować poziom stresu oraz zwiększyć wydajność w pracy.

Badanie zostało opublikowane w International Journal of Workplace Health Management i przeprowadzone na podstawie danych otrzymanych od 123 pracowników firmy informatycznej Autodesk, którzy wypełnili internetową ankietę odpowiadając m.in. na pytania dotyczące ich nastroju, poziomu stresu po dotarciu do pracy oraz sposobu dotarcia do pracy.

Naukowcy porównywali różne sposoby dotarcia do pracy – jadąc na rowerze, samochodem oraz korzystając z transportu publicznego. W badaniu oceniano odpowiedzi tylko od respondentów, którzy wypełnili ankietę w ciągu 45 minut od przyjścia do pracy, w celu uzyskania bardziej adekwatnej oceny dotyczącej stresu i nastroju pracownika. Dzięki temu dane były dokładniejsze i nie zostały zakłócone przez inne czynniki stresowe, często występujące w pracy.

Wyniki wskazują, że jazda rowerem do pracy jest  dobrym sposobem na pozytywne rozpoczęcie dnia. Pracownicy, którzy dojeżdżali do pracy rowerem odczuwali niższy poziom stresu niż pracownicy, którzy dojeżdżali samochodem. Badanie nie wykazało takiego wpływu na nastrój pracowników.

Naukowcy podkreślają, że jest stosunkowo niewiele badań, które porównują samopoczucie pracowników w zależności od sposobu dotarcia do pracy. Dodatkowo badacze potwierdzili poprzednie badania, które wykazały, że rowerzyści postrzegają dojazd do pracy jako mniej stresujący niż osoby, które dojeżdżają samochodem.

Jazda na rowerze może być dobrym rozwiązaniem nie tylko na zmniejszenie poziomu stresu, ale również na szereg innych czynników: nasze zdrowie, portfel i środowisko, więc nie pozostaje nic innego jak skorzystać z pięknej pogody i wybrać się na rower. 

źródło: www.eurekalert.org

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!