Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3120
referer -
uri - /aktualnosci/3120-zakaz-jedzenia-psow-i-kotow-na-tajwanie-pierwszy-w-azji
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Zakaz jedzenia psów i kotów na Tajwanie. Pierwszy w Azji!

Utworzono: czwartek, 04, maj 2017 14:52

pies kotNa Tajwanie wprowadzono zakaz jedzenia psów i kotów. Zdaniem organizacji broniących praw zwierząt, to prawdziwy przełom. Oprócz zakazu spożywania mięsa w zmienionym prawie znalazły się także zapisy walczące z okrucieństwem wobec tych zwierząt.

Za  jedzenie psów i kotów lub handel ich mięsem ustawa przewiduje kary, które będą wahać się od 1640 do 8200 dolarów. Ustawa  zakazuje również ciągnięcia zwierząt na smyczy za samochodami i motocyklami, co jest niekiedy formą “wyprowadzania ich na spacer”. Zwiększony został także czas jaki w więzieniu spędzi osoba skazana za znęcanie się nad zwierzętami – teraz będą to dwa lata oraz grzywna do 65 500 dolarów. Dodatkowo, osoby skazane z tytułu tego paragrafu muszą liczyć się z upowszechnieniem do wiadomości publicznej swojego wizerunku.

- Przepisy wprowadzone na Tajwanie są postępowe i stanowią element narastającego w Azji trendu zmierzającego do skończenia z handlem psim mięsem – mówi Wendy Higgins z Humane Society International. Problem ochrony tych zwierząt dotyczy wielu krajów. Psie mięso jest spożywane między innymi na Filipinach, w Korei, Indonezji oraz niektórych regionach Chin. Co roku na azjatyckie stoły trafia prawdopodobnie nawet 30 mln psów, z czego w samych Chinach jakieś 10-20 mln.

Temat dobrostanu psów w Azji powraca co roku w związku z cieszącym się złą sławą Festiwalem Psiego Mięsa w chińskim Yulin. Szacuje się, że w czasie tej imprezy zabijanych i spożywanych jest tam około 10 tysięcy psów.  Jednocześnie wiele regionów Chin nie podchodzi entuzjastycznie do tej „tradycji” opowiadając się za zakazem organizowania festiwalu. Rośnie również poparcie dla ustawowego ograniczenia jedzenia psiego mięsa.

Mamy nadzieję, że sygnał z Tajwanu będzie wyraźny dla innych rządów i poskutkuje w przyszłości wprowadzeniem podobnego prawa tam, gdzie zakazu spożywania mięsa psów i kotów jeszcze nie ma.

źródło: ulicaekologiczna.pl

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!