Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3037
referer -
uri - /aktualnosci/3037-trzy-napoje-by-zdrowo-i-szybko-zasnac
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
projekt edukacyjny

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs badawczy

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer zobaczFilmeko
konkurs filmowy

pointer zobaczAkademia Fundacji BOŚ
konkurs grantowy

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Trzy napoje, by zdrowo i szybko zasnąć

Utworzono: poniedziałek, 19, grudzień 2016 12:58

picieA więc już wiecie: ranny ze mnie ptaszek, ale znam sposoby, by każdego wspomóc w trudnym wyzwaniu zrywania się bez trudu o poranku. Co jednak, jeżeli problem sprawia nam zaśnięcie? Znacie to nerwowe przewracanie się z boku na bok, gdy każda mijająca minuta staje się wiecznością, zwłaszcza w świadomości, że rano będzie trzeba wcześnie wstać?

Tak, odpowiednia ilość zdrowego snu jest niezwykle istotna. Brak odpowiedniej ilości snu prowadzi do obniżenia nastroju, a także zwiększonego łaknienia, co z czasem może skończyć się depresją oraz otyłością.

Można sięgać po zioła, sława melisy nie wzięła się znikąd. Cenna też jest woń kojącej nerwy lawendy. Dziś podsunę Wam jeszcze coś, wypróbujcie koniecznie, bo pyszne. A że te napoje ułatwiają zaśnięcie? Wie to każdy, kto je wypróbował.

Sok z wiśni

Najlepiej jeżeli przygotujemy własny. Brak produktów? Sięgnijmy po mrożone owoce. Bo dobry sok nie powinien zawierać cukru i najlepiej rozcieńczyć go nieco wodą. Nie lubisz cierpkiego smaku? Do posłodzenia użyj stewii lub ksylitolu. Rafinowany cukier nie jest zdrowy i nie wpływa korzystnie na jakość snu. Tego pierwszy lepszy sok z półki nam nie zagwarantuje.

Wypijany regularnie, sok z wiśni pomaga utrzymać odpowiednią jakość i długość snu. Dzięki temu zapobiega dokuczającym za dnia napadom senności i ucinaniu sobie drzemek?  Z czasem sprawia, że poziom melatoniny naturalnie wzrasta. Inna korzyść? Sok z wiśni zalecany jest także przy stanach zapalnych oraz chorobach stawów, zatem wspomoże w takich dolegliwościach. Zapobiega też zatrzymywaniu się wody w organizmie.

Woda z cytryną i imbirem

To dobry napój o każdej porze dnia, mimo że najbardziej polecany jest zaraz po przebudzeniu. Okazuje się, że warto pić go także w ciągu całego dnia.

Imbir zapobiega gromadzeniu wody w organizmie, a także wspomaga trawienie. Jakże często powodem problemów z zaśnięciem jest zbyt ciężkostrawna kolacja! Imbir tu jak znalazł. Sok z cytryny także działa oczyszczająco i odświeżająco. Kwas cytrynowy odkwasza organizm i pomaga przywrócić odpowiednie ph. Jeśli chcemy, możemy dorzucić do wody kilka listków świeżej melisy czy werbeny, co jeszcze wzmocni usypiającą moc napoju.

Mleko z gałką muszkatołową

Ciepłe mleko od lat uznawane było za remedium na kłopoty ze snem. Ale kto powiedział, że musi to być mleko krowie? Do wyboru mamy tak wiele rodzajów mleka roślinnego.

Ciepły napój mleczny z dodatkiem przypraw np. gałki muszkatołowej, pobudzi wydzielanie serotoniny i tryptofanu, który ułatwia zasypianie (naturalnie występuje on także w jabłkach, ale tych tuż przed snem nie spożywajmy). Gałka muszkatołowa pomaga się wyciszyć i jest idealna przed zaśnięciem. Wystarczy niewielka ilość przyprawy.

Pamiętajmy! Przy długotrwałych problemach z zasypianiem nie można liczyć na poprawę za pierwszym podejściem. Jednak stwarzając codzienną rutynę i pijąc wybrany napój regularnie można liczyć na polepszenie jakości i długości snu.

źródło: ulicaekologiczna.pl

ilustracja: pixabay.com

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!