Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3005
referer -
uri - /aktualnosci/3005-7-sposobow-aby-mala-lazienka-wydawala-sie-wieksza
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobacz#BrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

FBOS 10 lat APZ 170pxJoomla Extensions powered by Joobi

7 sposobów, aby mała łazienka wydawała się większa

Utworzono: czwartek, 03, listopad 2016 08:37

łazienka copyBez wyburzania ścian i innych hałaśliwych ingerencji.

W idealnym świecie każdy miałby łazienkę wielką jak w pałacu, ale w rzeczywistości musimy pogodzić się z mniejszym rozmiarem. Skoro łazienki nie można powiększyć, to można chociaż zrobić tak, żeby wydawała się większa.

Wykorzystaj jasną kolorystykę

Biel i inne jasne odcienie zwiększają wrażenie przestronności, ciemne kolory – odwrotnie. Podobnie rzecz ma się z drobnymi wzorami – zdają się otaczać i przytłaczać patrzącego. Użyj jednokolorowej, lekkiej bieli, aby wizualnie powiększyć przestrzeń.

Zamień zasłonę prysznicową na szklane drzwi

Niezakłócona przez nic przestrzeń sprawia wrażenie, że jest jej więcej. Użycie matowego szkła może zapewnić więcej prywatności, ale dopiero przezroczyste optycznie powiększy pomieszczenie. Jeśli wystarczy Ci tylko częściowa osłona, to jeszcze lepiej.

Użyj białych płytek i białej fugi

Czarna fuga przy jasnych kafelkach może być modna, ale wyraźnie odznaczające się linie mogą dać efekt ciasnoty. Najlepsze dla efektu przestronności są białe płytki z białym wypełnieniem.

Wykorzystaj przestrzeń pionową

Skoro sedes zajmuje część podłogi (i nic nie wskazuje, żeby się to zmieniło), to do wykorzystania pozostaje przestrzeń ponad nim. To dobre miejsce na szafkę lub półki, trzeba tylko pilnować, aby nic nie spadało.

Użyj różnego oświetlenia

Nie polegaj jedynie na górnym świetle, które może rozjaśnić niewielką powierzchnię. Kinkiety i boczne oświetlenie uczynią pomieszczenie bardziej przytulnym, a dodatkowo ułatwią golenie czy też nakładanie makijażu.

Nie przechowuj więcej rzeczy, niż potrzebujesz

Jeśli nieporęczna szafka wypełniona jest resztkami chemii i kosmetyków czy może mini szamponami, to czas to zmienić. Zrób listę rzeczy, których faktycznie używasz codziennie i umieść je w odpowiednim miejscu, np. w wiszących koszykach lub narożnych szafkach. Resztę rzeczy przełóż gdzie indziej lub po prostu wyrzuć.

Uczyń z luster najlepszych przyjaciół

Lustro nad umywalką to standard, ale rozważ zrobienie naprawdę dużego, zajmującego większą powierzchnię na ścianie. Powiększy ono pomieszczenie, a dodatkowo jego oświetlenie, zwłaszcza jeśli w łazience jest okno.

źródło: www.purewow.com

ilustracja: pixabay.com

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!