Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 3000
referer -
uri - /aktualnosci/3000-4-porady-dla-spiacych-na-brzuchu
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

4 porady dla śpiących na brzuchu

Utworzono: wtorek, 25, październik 2016 10:10

spanie na brzuchuObróć się i to natychmiast.

Doskonale rozumiemy osoby lubiące spać na brzuchu. Rzucenie się na łóżko twarzą do poduszki i zapomnienie o całym dniu jest przyjemne, ale jednak ciężko spać w takiej pozycji przez całą noc. Poza napięciem szyi i pleców, powoduje też zmarszczki na policzkach, które są efektem dociskania ich do poduszki. Dlatego też warto spróbować przestawić się na spanie na boku lub plecach. Przez pierwsze dni, a w zasadzie noce, będzie niewygodnie, ale lepszy sen i mniej obciążony kręgosłup są tego warte.

Zaczekaj na właściwy moment

Połóż się na brzuchu, tak jak do tej pory. Kiedy poczujesz, że Twoje powieki robią się coraz cięższe i czujesz nadchodzący sen, przewróć się delikatnie na bok.

Wymień poduszkę

Wypróbuj poduszkę ortopedyczną, której pianka dopasowuje się do kształtu i ułożenia ciała. Dzięki takiej poduszce poczujesz się lepiej, kiedy już położysz się na boku lub plecach. Wybierz taką poduszkę, która stabilnie utrzyma Twoją szyję.

Weź dodatkową poduszkę

Jeśli dalej masz problem z zaśnięciem, weź dodatkową poduszkę i umieść ją między nogami. Pomoże ona „wyprostować” kręgosłup oraz zapewni ciepło podobne do tego odczuwanego podczas spania na brzuchu. Dodatkowo ustrzeże Cię przed powrotem do niekorzystnej pozycji.

Miej kogoś, kto Ci pomoże

Poproś osobę z którą śpisz, aby przypominała Ci o niespaniu na brzuchu, a nawet przewracała Cię na bok, gdy zaśniesz z twarzą w poduszce. Współpraca z bliską osobą pomoże Ci szybciej osiągnąć założone efekty.

źródło: www.purewow.com

ilustracja: pixabay.com

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!