Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 2991
referer -
uri - /aktualnosci/2991-3-sposoby-na-krotka-drzemke
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

3 sposoby na krótką drzemkę

Utworzono: wtorek, 11, październik 2016 12:18

spanieWystarczy 10 minut, żeby nie czuć zmęczenia.

Jeśli Twój dzień jest szalony i trudny do ogarnięcia, krótka drzemka może pomóc Ci zregenerować siły. Jeśli zwykle po obudzeniu się czujesz ból lub dyskomfort, robisz to źle. Przedstawiamy prostą sztukę drzemania.

Jeśli masz 10 minut…

Możesz się szybko zrelaksować, bo nawet krótka drzemka poprawi Twoją koncentrację. Nie przebieraj się w piżamę, w ubraniu połóż się na łóżku lub kanapie i przykryj się kocem. Nie zasłaniaj rolet, niech światło słoneczne wpada do pokoju, będzie Ci się łatwiej obudzić. Nawet jeśli nie możesz zasnąć, leżenie z zamkniętymi oczami pomoże Ci odpocząć.

Jeśli masz 20 minut…

Wypróbuj sposób, który można nazwać „kawową drzemką”. Na chwilę przed tym zanim się położysz, wypij filiżankę kawy. Zazwyczaj kofeina potrzebuje ok. 30 minut, żeby zacząć działać. Jeśli wszystko jest w porządku, nastaw budzik i połóż się spać. Przez 20 minut wyśpisz się i nie będziesz już potrzebować kolejnej kawy.

Jeśli masz godzinę…

To może sprawić najwięcej kłopotów. Im dłużej człowiek śpi, tym bardzie prawdopodobne, że po obudzeniu będzie skołowany czy też otumaniony. Możesz korzystać z aplikacji na smartfona, która emituje dźwięki, których słuchasz leżąc ze słuchawkami na uszach. Dźwięki są dostosowane do ustawionej długości snu i zapobiegają wejściu w fazę REM. Dzięki temu uda Ci się odpocząć, wybudzić z drzemki i wrócić na jawę bez dodatkowych problemów.

źródło: www.purewow.com

ilustracja: flickr.com

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!