Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 2988
referer -
uri - /aktualnosci/2988-zalety-picia-herbaty
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Zalety picia herbaty

Utworzono: poniedziałek, 10, październik 2016 13:07

herbata„Z rozkoszy tego świata ilości niepomiernej zostanie nam po latach herbaty szklanka wiernej” – tymi słowami zaczyna się jedna z bardziej znanych piosenek Kabaretu Starszych Panów. Ale herbata, oprócz bycia wierną, ma też inne zalety.

Herbatę pije chyba każdy, przynajmniej raz dziennie. Ten rozgrzewający napój ma kilka cennych właściwości.

Czarna herbata

W naszym kraju tak popularna, że można by ją nazwać tradycyjną. Zawiera dużo teiny, przez co pobudza bardziej niż kawa. Ma działanie przeciwbakteryjne, obniża ryzyko chorób serca i przeciwdziała zakrzepom krwi. Mało tego, hamuje też rozwój bakterii w przewodzie pokarmowym i pobudza go do wydzielania soków trawiennych. Zawarty w herbacie fluor chroni zęby przed próchnicą.

Czerwona herbata

Ten rodzaj herbaty, znany też pod nazwą Pu-Erh, pomaga w odchudzaniu, a to dzięki przyspieszaniu metabolizmu. Czerwona herbata obniża poziom cholesterolu i korzystnie wpływa na wątrobę.

Zielona herbata

Raz zaparzona zielona herbata ma działanie pobudzające i odświeżające. Zaparzona drugi raz, relaksuje i uspokaja. Picie tego rodzaju herbaty zaleca się osobom będącym na diecie.

Biała herbata

Jest najmniej przetworzona, więc zawiera najwięcej składników odżywczych i przeciwutleniaczy, dzięki czemu spowalnia starzenie się skóry. Biała herbata obniża ciśnienie krwi, stosuje się ją także w profilaktyce różnych odmian raka.

Niezależnie od koloru herbaty, najlepiej wybierać te liściaste. Sypane napary kupowane w herbaciarniach działają lepiej niż kupowane w supermarketach herbaty w torebkach.

źródło: tvnmeteoactive.tvn24.pl

Ilustracja: pixabay.com

 

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!