Id kategorii - 61
Itemid - 4
view - article
id - 118
referer -
uri - /aktualnosci/118-witamy-na-stronie
boś

ZOBACZ

Programy
i kampanie Fundacji

WSZYSTKIE TREŚCI NA PORTALU POWSTAJĄ WE WSPÓŁPRACY Z WIODĄCYMI OŚRODKAMI NAUKOWO-BADAWCZYMI

pointer_zobaczZdrowo jem, więcej wiem!
konkurs dla klas I-III

pointer_zobaczPostaw na słońce
konkurs dla szkół

pointer zobaczTradycyjny sad
konkurs grantowy

pointer_zobaczPlanujeGotuje.pl
kreator jadłospisów

pointer zobaczBrudnoTu
mapa dzikich wysypisk 

Więcej…

Aktualna kampania

PG baner strona APZ

Piramida zdrowego
żywienia

Zobacz co kryje się pod każdym
piętrem piramidy

boś

Postaw na Słońce

PNS 7 logo

Proszę zarejestrować się w serwisie przed zapiseaniem się na listę wysyłkową.
No account yet? Register

Witamy na stronie

Utworzono: czwartek, 02, wrzesień 2010 14:59

Z wielką radością oddajemy do Twojej dyspozycji nasz nietypowy portal. Dlaczego nietypowy? Ponieważ nie namawiamy Cię do zmiany sposobu odżywiania i stylu życia (!). Naszym celem jest zaprezentowanie rzetelnej wiedzy odnośnie tych tematów i jesteśmy przekonani, że jeśli tylko uświadomisz sobie pewne prawdy, sam/a zaczniesz dokonywać właściwych wyborów prozdrowotnych.

Portal przeznaczony jest przede wszystkim dla Rodziców dzieci w wieku szkolnym, ale poruszane w portalu kwestie tak naprawdę dotyczą każdego z nas – niezależnie od wieku, płci i stanu zdrowia. Prezentujemy fundamentalną wiedzę odnośnie odżywiania się i aktywności fizycznej.

Na problematykę związaną z żywieniem i zdrowym stylem życia patrzymy całościowo. Tłumaczymy mechanizmy ludzkiej fizjologii i zgłębiamy tajniki psychiki, która, jak się okazuje, nie zawsze „działa w naszym interesie”. W podświadomości ukrywają się różne mechanizmy, które są motorem wyborów związanych z jedzeniem oraz aktywnością fizyczną.

W nowy sposób prezentujemy Piramidę żywieniową i omawiamy podstawowe grupy produktów żywnościowych – przedstawiamy fakty i mity.

Na naszych stronach nie znajdziesz reklam oraz anonimowych, pseudonaukowych materiałów. Do współpracy zaprosiliśmy specjalistów z wiodących instytutów naukowych i uczelni – profesorów i doktorów, lekarzy i fizjologów, psychologów i dietetyków. Osoby z wieloletnim doświadczeniem, oddane pracy naukowej, zaangażowane w swoją dziedzinę.

Przedstawiamy rzetelne informacje, tzn. potwierdzone naukowymi badaniami, a tematów nie traktujemy powierzchownie – staramy się, aby prezentowane materiały były pogłębione. Nie boimy się też skomplikowanych tematów i piszemy o tych sprawach przystępnym językiem.

Naszą stronę będziemy stale rozwijać i uzupełniać o nowe artykuły, dlatego zachęcamy naszych Czytelników do dzielenia się swoimi uwagami – komentarze będziemy czytać z uwagą i potraktujemy jako inspirację do dalszych działań.

 

 

Zobacz więcej aktualności.

Kalkulator zdrowia dziecka

Kalkulator zdrowia dziecka

Diety w rytmie fit
Higieniczna Kuchnia - W Polsce wciąż wolimy jadać w domu niż na mieście. Być może dlatego, że wyjście do restauracji traktujemy jako coś specjalnego i rezerwujemy na szczególne okazje. A może dlatego, że boimy się żywności niewiadomego pochodzenia i zatruć pokarmowych? Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większe niebezpieczeństwo zatrucia czyha na nas we własnej kuchni!